MWC 2013: Sony buduje urządzenie z Firefox OS

MWC 2013: Sony buduje urządzenie z Firefox OS

MWC 2013: Sony buduje urządzenie z Firefox OS
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
26.02.2013 15:00, aktualizacja: 27.02.2013 14:09

Do grona przyszłych producentów smartphone’ów z Firefox OS postanowiło dołączyć Sony.

Na trwających właśnie targach Mobile World Congress, Sony pochwaliło się, że jego inżynierowie pracują aktualnie nad sprzętem działającym pod kontrolą Firefox OS, które trafić mają do klientów w 201. roku.

-_ Nasi inżynierowie pracują właśnie z Firefox OS oraz HTML5, dwiema rozwijającymi się technologiami, które wykazują ogromny potencjał. Dodatkowo będziemy nadal współpracować z operatorami, włącznie z Telefonicą, nad rozwojowym projektem, którego ambicją jest wprowadzenie produktu na rynek w 2014 roku _ - powiedział Bob Ishida z Sony.

Dodatkowo Sony podpisało długoterminową umowę z Telefonicą, na mocy której obie firmy będą „współpracować w zakresie badań nad opracowaniem urządzeń wykorzystujących otwartą platformę Mozilla Firefox OS.”. Ze swojej strony japoński gigant zapewnia też, że będzie „nadal badać innowacyjne technologie, które pomogą dostarczyć klientom Sony najwyższej klasy rozwiązania, których oczekują.

Mozilla połączyła siły z Telefonicą już rok temu i od tamtego czasu operator funkcjonuje jako swego rodzaju „matka chrzestna”. tego systemu, wspierając Mozillę w wysiłku zmierzającym do wprowadzenia go na rynek. Sony jest czwartym, po Huawei, ZTE i Alcatelu, producentem, który wyraził zainteresowanie nowym systemem operacyjnym. Nie licząc oczywiście startupu Geeksphone, który wraz z Mozillą pracuje nad słuchawkami z Firefox OS przeznaczonymi dla deweloperów.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)