Musical.ly łączy się z Tik Tok. Powstanie wielka platforma

Musical.ly łączy się z Tik Tok. Powstanie wielka platforma
Źródło zdjęć: © Tik Tok
Arkadiusz Stando

03.08.2018 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Musical.ly jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na systemy Android i iOS. Wkrótce zniknie, a jej miejsce zajmie Tik Tok. Marka, aplikacja oraz jej społeczność zostanie przeniesiona na nowe serwisy.

Chińska korporacja Bytedance, będąca właścicielem aplikacji Tik Tok, wykupiła Musical.ly za 1 miliard dolarów. Do zakupu doszło w listopadzie 2017 roku. Dotychczas Musical.ly działało jak wcześniej, ale już nie jako niezależna platforma.

Współzałożyciel Musical.ly, Alex Zhu, poinformował w komunikacie prasowym, że połączenie dwóch aplikacji jest "naturalnym dopasowaniem, biorąc pod uwagę wspólny cyl obu społeczności, w których każdy może być twórcą".

100 milionów miesięcznych użytkowników dołączy do 500 milionowej społeczności Tik Tok. Tak, aplikacja, o której pewnie nie słyszeliście, ma aż tylu użytkowników. Była również najpopularniejszą aplikacją na iPhone'a w pierwszym kwartale 2018 roku.

Nowi właściciele sądzą, że połaszenie Musical.ly z Tik Tokiem da im możliwość spopularyzowania aplikacji na całym świecie. Osobiście mam wrażenie, że zmiana platformy może jedynie zniechęcić użytkowników do korzystania z aplikacji. Wystarczy spojrzeć na opinie polskich użytkowników Sklepu Play, w sekcji komentarzy aplikacji Tik Tok. Większość wyraża niezadowolenie z aplikacji.

Z nową aplikacją idzie nowe. Pojawią się innowacyjne funkcje, których nie było wcześniej zarówno na Musical.ly jak i Tik Toku. Wśród nich reakcje na filmy, kojarzone już z Facebooka, filtry twarzy w stylu Snapchata i inne sposoby urozmaicenia wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także