MS Office 2011 dla Maca już gotowy

MS Office 2011 dla Maca już gotowy

MS Office 2011 dla Maca już gotowy
13.09.2010 15:44

W piątek (10 września) Microsoft skierował do produkcji (Release to Manufacturing) pakiet Office 2011 dla Mac OS-a X. Informuje o tym w firmowym blogu Geoff Price, dyrektor ds. produktu w dziale MacBU (Macintosh Business Unit). Na rozpoczęcie sprzedaży nowej wersji pakietu biurowego użytkownicy będą musieli poczekać jeszcze do końca października.

W nowym wydaniu aplikacje Office'a upodobniono w znacznym stopniu do ich windowsowych odpowiedników, wyposażając je między innymi w tzw. wstążki (ribbons). Dotychczasowego menedżera informacji osobistych (PIM) oraz klienta poczty zastąpiono Outlookiem, który ma się lepiej integrować w środowiskach Exchange aniżeli program Entourage. Nowe funkcje do pracy zespołowej w Wordzie, Excelu i PowerPoincie powinny znacząco usprawnić współpracę między użytkownikami. Natomiast Visual Basic for Applications (VBA) znów pozwala na uruchamianie makr i dodatków w aplikacjach Office'a. Microsoft zrezygnował z obsługi VBA w wydaniu Office 2008. ściągając na siebie falę krytyki.

Już na początku sierpnia Microsoft podał szczegóły dotyczące cen produktu. I tak pakiet Office for Mac Home and Student 2011 obejmujący programy Word, Excel, PowerPoint i Messenger wraz z trzema licencjami na instalację w jednym gospodarstwie domowym będzie kosztować 139 euro, natomiast cena wersji Home and Business z dodatkowym Outlookiem wyniesie 249 euro za jedną licencję oraz 379 euro za dwie licencje.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)