mPowerPad - wielofunkcyjne urządzenie zasilane energią słoneczną

mPowerPad - wielofunkcyjne urządzenie zasilane energią słoneczną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.08.2012 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

mPowerPad to gadżet, który może przydać się podczas wakacji. Dzięki energii słonecznej to niewielkie urządzenie zamienia się w radio, latarkę, a nawet odstrasza owady.

Dla wielu osób idealne wakacje to urlop z dala od cywilizacji, gdzie nie ma hałasu i zamieszania czynionych przez innych ludzi. Niestety, w takich miejscach brakuje też zazwyczaj prądu. Oczywiście gotowanie na ognisku i wieczory spędzane przy świecach mają mnóstwo uroku, ale czasem jednak czujemy się osamotnieni bez rzeczy, które dotychczas zawsze mieliśmy pod ręką.

Nawet w środku lasu bezpiecznie i rozsądnie jest mieć ze sobą takie przedmioty jak telefon komórkowy, latarka czy środek odstraszający komary. Nie musimy z nich rezygnować nawet wtedy, gdy najbliższe źródło prądu znajduje się wiele kilometrów od miejsca, w którym rozbiliśmy namiot. mPowerPad to niewielkie urządzenie, które przypomina wyglądem tablet. Po jednej stronie ma baterie słoneczne, które trzeba naładować – wystarczy potrzymać urządzenie w słońcu w pogodny dzień. mPowerPad kryje bowiem w sobie akumulator o pojemności 2500 mAh, a panel słoneczny jest w stanie naładować go do pełna w ciągu sześciu godzin.

mPowerPad może pełnić kilka przydatnych funkcji. Najważniejszą z nich jest ładowarka – urządzenie zostało wyposażone w dwa porty USB pozwalające na podłączenie dowolnych urządzeń. Gdy dosięgnie nas tęsknota za codziennym życiem, możemy włączyć radio lub poczytać wieczorem książkę w świetle lampki. Urządzenie ma także wbudowaną latarkę, a nawet - ultradźwiękowy odstraszacz owadów, który biorąc pod uwagę plagę komarów w naszym kraju, może stać się prawdziwym skarbem.

mPowerPad jest odporny na kurz, wilgoć i upadki, sprawdzi się więc w spartańskich warunkach. Gadżet trafi niebawem do sklepów, a jego cenę określono na ok. 80 dolarów. Mając to urządzenie, trzeba będzie jedynie trzymać kciuki, aby pogoda dopisała.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)