mPay poszuka kapitału na giełdzie

mPay poszuka kapitału na giełdzie

07.10.2007 23:31

Spółka mPay planuje pierwszą, publiczną ofertę akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane środki chce przeznaczyć na rozwój systemu mobilnych płatności.

Spółka mPay podpisała umowę z Domem Maklerskim IDMSA, w ramach której dom maklerski przeprowadzi pierwszą, publiczną ofertę akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawie 100% akcji mPay należy do spółki mPay International, w której ATM posiada 60% udziałów.

_ Publiczna oferta akcji ma na celu pozyskanie przez mPay kapitału obrotowego na szybki rozwój systemu płatności mobilnych mPay w Polsce. W ramach planowanej oferty publicznej przewidywana jest także sprzedaż części akcji w mPay przez spółkę mPay International, która pozyskane ze sprzedaży środki finansowe przeznaczy na nakłady związane z wprowadzaniem systemu płatności mobilnych w innych krajach. _ - napisano w komunikacie.

We wrześniu mPay wraz z Polkomtelem uruchomił usługę umożliwiającą dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Na razie takich płatności można dokonać w kilkudziesięciu punktach w Warszawie. Pisaliśmy o w tej wiadomości.

mPay spodziewa się 50 tys. użytkowników usługi do końca tego roku, a na koniec 2008 roku ma być ich już milion.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)