Można już zamówić iPhone'a 6S za 200 tysięcy dolarów

Można już zamówić iPhone'a 6S za 200 tysięcy dolarów

Można już zamówić iPhone'a 6S za 200 tysięcy dolarów
Źródło zdjęć: © chip.pl
14.08.2015 12:22, aktualizacja: 17.08.2015 10:27

Jeśli macie przypadkiem za dużo pieniędzy i chcecie to ujawnić światu w nie do końca dyskretny sposób, to oferta firmy Brikk jest właśnie dla was.

Brikk to firma nie zajmująca się bezpośrednio sprzedażą smartfonów, lecz ich - używając określenia bardziej ze świata motoryzacji - tuningiem. A konkretniej "tuningiem na bogato" z wykorzystaniem złota, platyny i diamentów. Zresztą tak naprawdę nie chodzi tylko o smartfony - także zegarki, a nawet aparaty fotograficzne, takie jak profesjonalna lustrzanka Nikona wykończona (wraz z obiektywem i jego dekielkiem) 24-karatowym złotem.

Tym razem jednak ciekawe jest co innego - możliwość tak wczesnego zamówienia "ubogaconych" wersji dwóch smartfonów firmu Apple, których istnienie - na dobrą sprawę - nie zostało nawet do końca potwierdzone. Oczywiście wiemy, czego możemy się spodziewać, bo Apple od lat wypuszcza nowe telefony w pewnym określonym rytmie czasowym i w dość jasnym kluczu tworzenia nazw, ale oficjalnie pewności, że niebawem pojawią się iPhone 6S i 6S Plus, jeszcze nie ma.

Nie ma, ale można je już zamówić, przynajmniej w ofercie firmy Brikk. Jeśli chodzi o sprawy techniczne, do wyboru jest tylko wersja ze 128 GB pamięci, natomiast dużo większa różnorodność panuje pod względem możliwości modyfikowania obudowy. W zależności od tego, ile diamentów chcemy wykorzystać (do wyboru pięć opcji) oraz czy wolimy żółte złoto, różowe złoto czy platynę, zapłacimy od 8000 dolarów do... 206 000 dolarów.

A później najlepiej od razu zamknąć swój telefon w złoconej walizeczce (Brikk oferuje taką, też ze złota, z 256-bitowym szyfrowaniem) i nie używać. Jeszcze się zarysuje...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Piraci pokonani własną bronią

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)