Motorola przejmuje firmę AirDefense

Motorola przejmuje firmę AirDefense

Motorola przejmuje firmę AirDefense
27.08.2008 10:35, aktualizacja: 27.08.2008 11:14

Motorola poinformowała o podpisanie ostatecznej umowy w sprawie nabycia spółki AirDefense, producenta technologii bezpieczeństwa dla sieci WLAN. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Założona w 2001 roku firma AirDefense stała się branżowym liderem dzięki wprowadzaniu rozwiązań zapobiegających włamaniom do sieci bezprzewodowych (Wireless Intrusion Prevention Solutions, WIPS). AirDefense była pionierem w opracowaniu bezprzewodowego systemu do całodobowego monitorowania sieci i wykrywania włamań. Ponadto, firma opracowała zastosowanie punktów dostępowych jako czujników oraz liczne moduły dodatkowe rozwiązujące specyficzne problemy z bezpieczeństwem i diagnostyką radiową. Rozwiązania AirDefense umożliwiają zabezpieczanie środowisk heterogenicznych - przedsiębiorstwa mogą je wykorzystywać bez względu na rodzaj posiadanej infrastruktury WLAN.

Po sfinalizowaniu transakcji AirDefense stanie się firmą zależną, w całości należącą do Motoroli. Spółka zostanie zintegrowana z działem Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych. Motorola zamierza zachować siedzibę główną AirDefense w mieście Alpharetta w stanie Georgia. Placówka ta stanie się integralną częścią działalności firmy na rynku WLAN. Przejęcie, uzależnione od zgody organów regulacyjnych i innych warunków, ma zostać sfinalizowane w ciągu kilku następnych miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)