Motorola oskarża Huawei o szpiegostwo przemysłowe

Motorola oskarża Huawei o szpiegostwo przemysłowe

Motorola oskarża Huawei o szpiegostwo przemysłowe
24.07.2010 10:56, aktualizacja: 26.07.2010 09:26

Motorola złożyła w amerykańskim sądzie pozew przeciwko Huawei, w którym oskarża go o kradzież wewnętrznych dokumentów. Chiński konkurent zdecydowanie odpiera te zarzuty uznając je za bezpodstawne.

Proces ciągnie się od 2008 roku, kiedy to Motorola oskarżyła pięciu swoich byłych pracowników o przekazywanie poufnych materiałów firmie _ Lemko _, która jest jednym z dystrybutorów produktów _ Huawei _.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

We wniosku złożonym 16. lipca Motorola zmienia oskarżenia wskazując jako winnego jednego z inżynierów, który miał przekazać informacje nt. urządzeń nadawczo-odbiorczych oraz innych produktów Motoroli założycielowi firmy Huawei, Renowi Zhengfeiowi.

Motorola twierdzi, że Huawei miał dostęp do szeregu wiadomości e-mail zatytułowanych _ Poufne Dane Motoroli _ co miało pokazać, że szefostwo zdawało sobie sprawę, że materiały te pochodzą z nielegalnego źródła.

_ Huawei _ zaprzecza wszystkim zarzutom twierdząc, że są one bezpodstawne. Twierdzi ponadto, że jedynym jego związkiem z firmą _ Lemko _ była umowa na dystrybucję ich produktów. I zamierza tego dowieść w procesie.

Całej sprawie smaczku dodaje fakt, że pozew został złożony w amerykańskim sądzie. Oznacza to, że w razie wydania wyroku skazującego, nie będzie on miał zastosowania na terenie Chin.

_ Huawei _ uważa, że pozew ma na celu zahamowanie rozwoju firmy, która z lokalnego producenta sprzętu telekomunikacyjnego wyrosła na drugiego jego producenta na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)