Motorola Mobility pozywa Apple

Motorola Mobility pozywa Apple

08.10.2010 13:20, aktual.: 11.10.2010 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola Mobility, spółka zależna od Motoroli, pozwała Apple o naruszenie szeregu należących do niej patentów. Odpowiednie wnioski trafiły do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) USA oraz sądów w Illinois i na Florydzie.

Motorola Mobility twierdzi, że Apple narusza 18 należących do niej patentów. Są one bezprawnie wykorzystywane w kilku produktach i usługach oferowanych i świadczonych przez firmę z Cupertino.

Do spornych patentów należą te wykorzystywane w usługach App Store oraz MobileMe. Wśród bezprawnie wykorzystywanych technologii znajdują się te dotyczące technologii bezprzewodowych (WCDMA, GPRS, WiFi) oraz projekt anteny.

Lista ta jest jeszcze dłuższa i dotyczy również bezprzewodowej poczty, czujnika zbliżeniowego, programu do zarządzania aplikacjami, usług lokalizacyjnych oraz synchronizacji danych pomiędzy wieloma urządzeniami.

W złożonym w ITC pozwie Motorola Mobility żąda wszczęcia dochodzenia przeciwko Apple oraz zakazu sprzedaży produktów naruszających sporne patenty oraz zaprzestaniu wszelkich działań marketingowych z nimi związanych.

We wnioskach złożonych w sądach zgadza się natomiast na wykorzystywanie przez Apple spornych rozwiązań, jednak w zamian za odpowiednią opłatę licencyjną oraz uregulowanie należnych z tego tytułu za czas przeszły opłat.

Wiceprezes ds. własności intelektualnych w Motoroli, Kirk Dailey, stwierdził, że Motorola jest twórcą setek rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji i w trosce o dobro firmy nie zawaha się dochodzić swoich praw wszelkimi możliwymi sposobami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)