Trwa ładowanie...
d359slp

MON ogłasza konkurs. Wojskowi studenci zbudują nowe drony. Do wygrania aż 50 tys. złotych

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z wojskowymi uczelniami wyższymi organizują konkurs dla podchorążych, cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych. Jego celem jest opracowanie nowych bezzałogowców. Nagroda główna to 50 tys. złotych.
Share
MON ogłasza konkurs dla studentów wojskowych. Do wygrania 50 tysięcy złotych
MON ogłasza konkurs dla studentów wojskowych. Do wygrania 50 tysięcy złotychŹródło: YouTube
d359slp

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z wojskowymi uczelniami wyższymi: Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Marynarki Wojennej, Lotniczą Akademią Wojskową oraz Akademią Wojsk Lądowych, organizują konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego.

Jak czytamy na stronie MON, konkurs skierowany jest do podchorążych, cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych. Wartość nagrody głównej w obu kategoriach: bezzałogowego systemu powietrznego i bezzałogowego systemu morskiego wynosi po 50 tysięcy złotych.

W komunikacie podkreślono, że konkurs ma na celu opracowanie i realizację projektów bezzałogowych systemów, a także wspieranie i rozwój potencjału badawczego. - Jednym z pozostałych celów jest zwiększenie zainteresowania studentów i doktorantów uczelni wojskowych w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa - czytamy na stronie MON.

d359slp

Rozszerz horyzonty z Asus ROG Zephyrus Duo 15 GX550

Zobacz także: BMPT Terminator. Ciężki bojowy wóz wsparcia czołgów

Resort dodaje, że projekty BSP/BSM będą oceniane pod kątem możliwości śledzenia i rozpoznania celu, możliwości bojowych, możliwości monitoringu terenu oraz możliwości określonych pomiarów, np. poziomu zanieczyszczenia.

d359slp

Rozstrzygnięcie konkursu, który składa się z II etapów nastąpi 8 czerwca 2021 roku (I etap do 31.01.2021 r., II etap 14.02.2021 r.).

MON ogłasza konkurs dla studentów wojskowych Ministerstwo Obrony Narodowej
MON ogłasza konkurs dla studentów wojskowych Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

Na stronie resortu czytamy, że w Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad dokumentem określającym cele i kierunki badań naukowych na potrzeby obronności państwa w perspektywie 15-letniej. Dokument przewidywać ma wykorzystanie potencjału nie tylko resortu obrony narodowej, ale również polskich naukowców, krajowych podmiotów naukowo-badawczych, kluczowych dla opracowania technologii na potrzeby Wojska Polskiego.

W komunikacie przypomniano także, że w 2020 roku szef MON powołał Departament Innowacji, którego jednym z zadań jest inicjowanie i tworzenie mechanizmów wsparcia polityki innowacyjności w środowisku naukowo-badawczym resortu, w tym organizacja konkursów mających na celu wsparcie działalności naukowo-badawczej.

Czytaj także: Żelazna kopuła z Izraela. Sprzęt tak dobry, że kupują go Amerykanie

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj


Imperatory 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d359slp

Podziel się opinią

Share
d359slp
d359slp
Więcej tematów