Mocna karta graficzna Asus Striker GTX 760 Platinum

Mocna karta graficzna Asus Striker GTX 760 Platinum

Mocna karta graficzna Asus Striker GTX 760 Platinum
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.04.2014 14:58, aktualizacja: 17.04.2014 15:16

Asus przygotował dla fanów linii Republic of Gamers kolejną kartę graficzną. Wykorzystano w niej procesor Nvidia GeForce GTX 760, który przez graczy uznawany jest za najbardziej optymalne i wydajne rozwiązanie. Model Striker GTX 760 Platinum wyposażono w z 4GB szybkiej pamięci GDDR5, wydajny system chłodzący i technologie stabilizujące zasilanie.

O 10. szybsza i płynniejsza gra

Karta Striker GTX 76. Platinum posiada specjalnie dobrane procesory graficzne, dzięki czemu zapewnia osiągi wykraczające poza możliwości konstrukcji referencyjnych. Jej bazowe taktowanie wynosi 1085MHz, a po przyspieszeniu może osiągnąć poziom 1150MHz – to odpowiednio o 105MHz i 117MHz więcej, niż w kartach referencyjnych. Oznacza to 10-procentowy wzrost czystej mocy. Co więcej, dzięki 4GB szybkiej pamięci GDDR5 karta Striker GTX 760 Platinum obsługuje rozdzielczości rzędu 2560 X 1600.

Wysokie osiągi i niska temperatura

Nowy przedstawiciel ROG to karta bardzo dobrze chłodzona. Znajdziemy w niej technologię DirectCU II –. duży przewód cieplny, o wysokim stopniu przewodzenia pozostaje w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, co szybko i wydajnie obniża temperaturę.

Dodatkowo ciepło odprowadzane jest też przez wentylator CoolTech, który wykorzystuje hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Zapewnia on wielokierunkowy przepływ powietrza, co przyspiesza wentylację i przekłada się na stabilne działanie grafiki. Wentylator został precyzyjnie zbudowany, dzięki czemu karta Striker Platinum jest cicha i zapewnia niską temperaturę, niezależnie od intensywności pracy.

Siła, styl i prędkość

Inżynierowie ROG zastosowali w Striker GTX 76. Platinum kondensatory Black Metallic, 8-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory, które są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia. Regulator napięcia DIGI+ VRM odpowiada za czyste i precyzyjne zasilanie procesora graficznego. Technologie te zwiększają niezawodność i żywotność karty nawet pięciokrotnie.

W tej konstrukcji nie zabrakło również dobrze znanego użytkownikom narzędzie GPU Tweak, które pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości karty. Umożliwia intuicyjną kontrolę nad taktowaniem procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkością wentylatora i granicami zużycia energii.

Oprócz tego, Striker GTX 76. Platinum posiada diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.

Sugerowana cena detaliczna: *ok. 1136 zł *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)