Mobilne urządzenie do multimediów. Co kupimy do 1,3 tys. zł?

Mobilne urządzenie do multimediów. Co kupimy do 1,3 tys. zł?

Mobilne urządzenie do multimediów. Co kupimy do 1,3 tys. zł?
Źródło zdjęć: © Domena publiczna
10.12.2018 15:21, aktualizacja: 10.12.2018 16:38

Moc laptopa zamknięta w smukłej i lekkiej obudowie z wydajnym procesorem i dobrą kartą graficzną to wymarzony sprzęt. Nietrudno o urządzenie do przeglądania internetu, seriali i odpisywania na wiadomości, ale co zrobić, jeśli mamy mało pieniędzy?

Maleństwa, dzięki którym się wyróżnisz

Niewielkie wymiary tanich notebooków i małych laptopów nie ograniczają już ich wyposażenia. Nawet tablety z klawiaturą, które do niedawna były dostępne w atrakcyjnej cenie, ale kojarzyły się z niską wydajnością, stają się konkurencją dla większych komputerów. Popularne modele dostaniemy z najnowszymi procesorami Intel Pentium, które zapewniają sprawnie działający sprzęt. Te szybkie i wszechstronne procesory z wbudowanymi zabezpieczeniami umożliwiają pracę, tworzenie różnego rodzaju materiałów i multimediów, a nawet korzystanie z mniej wymagających gier. Jedną z chętniej wybieranych marek w kategorii niedrogiej elektroniki jest Lenovo, oferujący optymalny sprzęt w przystępnej cenie. Laptop Lenovo IdeaPad w kolejnych wersjach zaskakuje na nowo. Pastelowe, smukłe urządzenie pokryto teraz ochronną powłoką oraz dodatkowymi nakładkami z gumy, które dodatkowo wzmacniają urządzenie. Eksploatacja stała się bezpieczniejsza, a cena to zaledwie 799 zł. Dobry gadżet na prezent lub jako dodatkowy, mobilny komputer do domu i pracy.

Obraz
© iStock.com | Deagreez

Mały, ale dzielny – notebook do 1,1 tys. zł

Notebook to przydatne, mobilne urządzenie. Bajka dla dzieci w podróży, szybki wgląd w notatki na uczelni lub w pracy przed ważnym spotkaniem. Szybko wyświetlisz na nim prezentację lub zdjęcia produktu, który chcesz komuś pokazać. To kolejna z propozycji na niedrogie urządzenie do multimediów. Różnica w tańszych i droższych modelach laptopów, notebooków i tabletów z klawiaturą tkwi przede wszystkim w podstawowych parametrach: pojemność dysku, rodzaj procesora i elementy wyposażenia. Tańsze notebooki mają często mniejszą pamięć i podstawowe złącza, natomiast bardziej zaawansowane urządzenia dysponują już niemal wszystkimi bardziej przydatnymi opcjami, jak HDMI czy kilkoma złączami USB 3.0. Teraz wiele z tych funkcji znalazło się w dużo tańszych urządzeniach, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić.

Funkcjonalny i tani laptop

Wszechstronne urządzenia, które przekształca się z laptopa w tablet lub mały notebook, zawsze będą lżejsze od zwykłego laptopa. Jeśli jednak potrzeba nam np. większego ekranu – warto zastanowić się nad niedrogim laptopem. W atrakcyjnej cenie do 1,3 tys. zł bez trudu kupimy laptopa sprawdzonej marki Acer, Asus czy HP. W środku sprzętów tej kategorii cenowej znalazły się dwu- lub czterordzeniowe procesory, 4 GB RAM-u oraz dyski HDD 500 GB, których w niewiele tańszych notebookach nie znajdziemy. W niektórych modelach sprzęt nie ma wgranego systemu operacyjnego, ale za to możemy liczyć na całkiem niezłą kartę graficzną.

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)