Mobilna telewizja - każdemu po ćwiarteczce

Mobilna telewizja - każdemu po ćwiarteczce

Mobilna telewizja - każdemu po ćwiarteczce
Źródło zdjęć: © IDG
11.08.2008 11:02, aktualizacja: 11.08.2008 11:46

Czterej operatorzy P4, Centertel, Polkomtel i PTC pracują nad utworzeniem spółki, która ma wystartować w konkursie na operatora telewizji mobilnej. Według analiz projekt zwróci się po siedmiu latach.

_ Trwają prace na stworzeniem spółki, w której każdy z operatorów obejmie jedną czwartą udziałów. Podmiot ten ma wystartować w konkursie. Założenie biznesowe jest takie, że nakłady poniesione na stworzenie infrastruktury dla telewizji mobilnej, ma zwrócić się pod koniec okresu posiadania koncesji, czyli po siedmiu latach _ - mówi Piotr Jegier, dyrektor ds. strategii w P4.

Spółka ma przede wszystkim umożliwić uruchomienie telewizji mobilnej, a zyski z tej usługi mają osiągać nadawcy oraz jej dystrybutorzy, w tym czterech operatorów, którzy będą oferować klientom telewizję mobilną.

Według wcześniejszych informacji prasowych koszt uruchomienia telewizji mobilnej wyniesie 100-200 mln euro. Projekt ma zwrócić się po siedmiu latach.

W tym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konsultacje na konkurs na operatora telewizji mobilnej. UKE przeznaczył na ten projekt 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta-gospodarze piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Poza 4 operatorami, w konkursie może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)