Trwa ładowanie...
dzb8pku
CHIP

Mobilna elektrownia wodna: tak działa ładowarka hydroelektryczna

Południowokoreańska firma Enomad zacznie sprzedawać swoją ładowarkę hydroelektryczną w lipcu tego roku. Może to tylko gadżet, ale przy najmniej dla niektórych będzie to prawdziwa rewolucja w ich dotychczasowym życiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mobilna elektrownia wodna: tak działa ładowarka hydroelektryczna
(chip)
dzb8pku

Jak zapowiada Enomad, sprzedaż hydroelektrycznej ładowarki rozpocznie się w lipcu 2016 roku. Będzie się odbywać za pośrednictwem portalu finansowania społecznościowego Kickstarter. A zatem nie do końca będzie to _ sprzedaż _, co raczej "sprzedaż z odroczonym dostarczeniem produktu". Ocenia się, że urządzenie będzie kosztować około 180 dolarów.

Jak działa ta hydroelektryczna ładowarka? Urządzenie wielkości termosu wyposażone jest w cztery śruby, obracające się pod wpływem płynącej wody i (zapewne poprzez jakiś rodzaj dynama) ładujące wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh. Jak deklarują projektanci ładowarki, do pełnego naładowania wystarczy dwugodzinne zanurzenie w strumieniu. Po wyjęciu z wody śruby mogą zostać zdemontowane, odsłaniając porty USB i dalej wszystko działa już jak w typowym power-banku. Ładowarka ma także wbudowaną latarkę.

(fot. chip)

Gdzie i kiedy może się przydać tego typu urządzenie? Oczywiście wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z płynącą wodą. Ale niekoniecznie (i tu jest odpowiedź na pytanie: kiedy?) –. woda może być tak naprawdę niemalże stojąca, natomiast poruszać się może sama ładowarka, na przykład przymocowana z tyłu żaglówki podczas, dajmy na to, wakacyjnych rejsów po Mazurach.

dzb8pku

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szukasz dobrego komputera z Linuxem na pokładzie?

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów