Młodzież beztrosko podchodzi do rzucania mięsem w internecie

Młodzież beztrosko podchodzi do rzucania mięsem w internecie

Młodzież beztrosko podchodzi do rzucania mięsem w internecie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
22.09.2011 10:22

Z przeprowadzonej niedawno ankiety przez duet Associated Press-MTV wynika, że na nasto- i dwudziestolatkach nie robi wrażenia wyzywanie od "czarnuchów", "pedałów" i "ułomów". Powinniśmy się z tego powodu cieszyć czy raczej płakać?

Badanie przeprowadzone na amerykańskiej młodzieży w wieku licealnym i odrobinę starszym pokazuje również, że bez względu na to, jak bardzo wulgarne słowo zostanie użyte, to jest ono mniej obraźliwe, gdy zostanie wypowiedziane w internecie. Twardziele.

Dla przykładu: jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że obraźliwe słowa kierowane w kierunku murzynów wyrządzają im krzywdę, zaś pozostali odpowiedzieli, że nie należy brać ich na serio. Z kolei 7. procent badanych powiedziało, że słowa powszechnie uważane za obelżywe kierowane w kierunku kobiet są z założenia zabawne. Najciekawsze wydaje się tłumaczenie, że wspomniane na początku przeze mnie słowa "fajnie brzmią".

Powodów, dla których młodzi Amerykanie mogą w ten sposób uważać jest kilka, jednak najważniejszym z nich jest na pewno fakt bycia anonimowym w internecie. Forumowi napinacze, trolle i innej maści fachowcy od wszystkiego z pewnością dwa razy by zastanowili nad obrażeniem kogoś, gdyby stanęli z tą osobą twarzą w twarz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)