Młodzi Polacy chcą współtworzyć przyszłość transportu

Młodzi Polacy chcą współtworzyć przyszłość transportu

Młodzi Polacy chcą współtworzyć przyszłość transportu
Źródło zdjęć: © AFP | Steve Marcus,Nicholas Buer
Joanna Sosnowska
22.11.2016 17:45, aktualizacja: 22.11.2016 20:37

Ultraszybki sposób transportu, coś pomiędzy samolotem a pociągiem. Tak najprościej można wyjaśnić rozwiązanie, nad którym pracują młodzi Polacy.

Hyperloop to środek transportu, którego budowę zaproponował Elon Musk, jeden z największych wizjonerów naszych czasów, a zarazem twórca firm takich jak Tesla Motors (samochody elektryczne) oraz SpaceX (rewolucjonizuje podbój kosmosu).

Czym jest sam Hyperloop? W dużym uproszczeniu jest to po prostu zamknięta rura, w której poruszać mają się niewielkie kapsuły przenoszące po sześć osób. Każda z rur będzie posiadała umieszczoną z przodu turbinę wciągającą powietrze. Będzie ono wyrzucane z kapsuły do tyłu i na boki, co pozwoli stworzyć wokół nich poduszkę powietrzną. W samej rurze panować ma znacznie obniżone ciśnienie, co pozwoli zmniejszyć opór powietrza. Wszystko to ma zaś pozwolić kapsułom osiągać prędkość do 1200 km/h.

Musk zachęca innych do budowania rozwiązań bazujących na jego pomyśle. I to właśnie robią studenci Politechniki Warszawskiej w projekcie Hyper Poland. W jego ramach wzięli udział w konkursie na budowę infrastruktury Hyperloop w Dubaju.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)