Mirosław Hermaszewski znowu w kosmosie. Polski kosmonauta wystąpi w polskiej wersji Call of Duty: Infinite Warfare

Mirosław Hermaszewski znowu w kosmosie. Polski kosmonauta wystąpi w polskiej wersji Call of Duty: Infinite Warfare
Źródło zdjęć: © Activision/WP

11.10.2016 13:09, aktual.: 11.10.2016 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedyny Polak w kosmosie podłoży głos pod jedną z postaci w grze Call of Duty: Infinite Warfare.

Seria Call of Duty coraz bardziej stawia na futurystyczne konflikty. W najnowszej odsłonie, Infinite Warfare, walczyć będziemy także w kosmosie. Pojawienie się Mirosława Hermaszewskiego w polskiej wersji gry wydaje się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w kosmosie pasuje do produkcji jak ulał. Mirosław Hermaszewski dostał “bardzo ciekawą, epizodyczną rolę”. - czytamy w informacji prasowej.

Kim dokładnie będzie? - Nie chcemy zdradzać zbyt wiele z historii - mówi mi Marcin Kosman z cdp.pl, gdy pytam, czy generał Hermaszewski wcieli się w poważną rolę, czy może twórcy tłumaczenia przemycą bardziej humorystyczne kwestie z życia polskiego kosmonauty. Tych przecież nie brakuje, wystarczy bazować na wspomnieniach z pierwszego lotu Polaka w kosmos. Jedną z anegdot przytaczał portal wiadomosci.wp.pl:

_ - Przez cztery okrążenia wokół Ziemi Hermaszewski i Klimiuk obserwowali osobliwe zjawisko - towarzyszyły im tajemnicze obiekty latające z antenkami. Zaniepokojeni kosmonauci zaalarmowali bazę. Po doprecyzowaniu trajektorii lotu obiektów Ziemia odpowiedziała: "Nie bójcie się, chłopaki. To pojemniki z odchodami, które wyrzuciliście przedwczoraj". _

Rola Hermaszewskiego może być jednak bardziej poważna i fachowa. - Przede wszystkim realia były znane Mirosławowi Hermaszewskiemu. Ten "kosmiczny" slang, liczby oznaczające wysokość - nie brzmiało dla niego obco, to przecież to była niegdyś jego codzienność - wyjaśnia w rozmowie z nami Marcin Kosman.

Byłbym jednak zdziwiony i rozczarowany, gdyby zabrakło choćby małych nawiązań do prawdziwego lotu Polaka. Wprawdzie Call of Duty: Infinite Warfare przedstawia wydarzenia rozgrywające się w przyszłości, a więc od wizyty Hermaszewskiego w kosmosie minęło wiele lat, to jednak szkoda byłoby, gdyby ekipa odpowiadająca za dialogi nie mrugnęła okiem w kierunku rodzimych graczy. A Hermaszewski wcielałby się wyłącznie w kogoś innego, nie dodając czegoś od siebie.

Call of Duty: Infinite Warfare jest pierwszą grą z serii, która dostanie pełną polską wersję językową. Głosu postaciom użyczyli tacy aktorzy jak *Marcin Dorociński, Olga Bołądź czy znany z wielu innych dubbingów Jarosław Boberek. *

ab

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)