Miniaturowa karta sieciowa Wi‑Fi: D‑Link DWA‑131

Miniaturowa karta sieciowa Wi-Fi: D-Link DWA-131

12.01.2010 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

D-Link zaprezentował najnowszą kartę sieciową USB DWA-131 z serii Wireless N Nano. Urządzenie pracuje w najnowszym standardzie 802.11n, zapewniającym przepływ danych sięgający 300Mb/s.

Karta sieciowa USB DWA-13. jest jednym z najmniejszych tego typu urządzeń. Jej rozmiar można porównać do wielkości kciuka. Za jej pomocą można w łatwy sposób zwiększyć wydajność i szybkość korzystania z sieci bezprzewodowej. Karta pracuje bowiem w najnowszym standardzie bezprzewodowego przesyłu danych 802.11n pozwalającym na transfer z szybkością nawet 300Mb/s. Takie osiągi umożliwiają nie tylko wygodne przeglądanie stron internetowych, ale również korzystanie z bardziej zaawansowanych dobrodziejstw Internetu, takich jak telefonia VoIP, czy odtwarzanie treści multimedialnych on-line.

Obraz
© (fot. D-Link)

Standard Wireless N zapewnia również lepsze pokrycie terenu sygnałem radiowym –. nowa karta pozwala więc na swobodne przemieszczanie się z laptopem po domu lub biurze, bez utraty połączenia. Wystarczy, by router bądź punkt dostępowy również pracował w standardzie Wireless N. Oczywiście karta jest w pełni kompatybilna z urządzeniami pracującymi w starszych standardach 802.11b/g.

Katę wyposażono w funkcję WPS (Wi-Fi Protected Setup) ułatwiającą konfigurację z daną siecią bezprzewodową. Do ustanowienia połączenia z routerem lub punktem dostępowym wystarczy jedno kliknięcie. Zastąpi ono ręczne wprowadzanie skomplikowanych kodów szyfrowania. WPS automatycznie ustawia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oparte na szyfrowaniu WPA2. Równie łatwa – dzięki oprogramowaniu D-Link Quick Setup Wizard – jest też konfiguracja karty. Z kolei funkcja Wireless Manager umożliwia zarządzanie ostatnio używanymi sieciami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)