Milionerzy: Pytanie za 500 zł i już poważne kłopoty. Dalej nie było łatwiej

Milionerzy: Pytanie za 500 zł i już poważne kłopoty. Dalej nie było łatwiej

Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com
25.11.2020 07:47, aktualizacja: 02.03.2022 14:15

Ostatni odcinek programu "Milionerzy" dostarczył wielu emocji. Uczestniczka miała problemy już przy pierwszym pytaniu, które dotyczyło twórczości Aleksandra Dumasa. Kolejne trudności pojawiły się przy pytaniu o… górali.

Po raz kolejny "Milionerzy" dostarczyli nam wielu emocji. Uczestniczka wczorajszego odcinka, pani Karolina, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej przyznała, że za wygrane pieniądze chciałaby pojechać w podróż. Jednak to marzenie było już zagrożone przy pierwszym pytaniu za 500 zł. Pytanie dotyczyło literatury:

Mistrzami, jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

  • A: szabli
  • B: szpady
  • C: włóczni
  • D: miecza

Pani Karolina od razu przyznała, że nie kojarzy książki i dodała, że “te imiona kojarzą mi się trochę z greką”. Po dłuższym zastanowieniu uświadomiła sobie jednak, że autor - Aleksandr Dumas - mógł pochodzić z Francji (słusznie), przez co zmieniła typowe odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowała się skorzystać z pomocy publiczności. Ta wskazała jednoznacznie na odpowiedź B. 

"Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa 

Książka, o którą chodziło w pytaniu to oczywiście "Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa. Jest to pierwsza część trylogii o czterech muszkieterach gwardii – Atosie, Portosie, Aramisie i d’Artagnanie, która została napisana w 1844. Akcja jest osadzona w pierwszej połowie XVII wieku we Francji i Anglii, a jej bohaterowie oczywiście używają do walki szpady. Odpowiedź B była więc poprawna. 

Co góral kawaler zdobi piórkiem, a żonaty już nie?

  • A: portki
  • B: kłobuk
  • C: cuchę
  • D: kierpce

Kolejne pytanie, warte 20 000 zł zmusiło panią Karolinę do wykorzystania kolejnego koła ratunkowego. Tym razem zdecydowała się na "pół na pół", która wskazała jej odpowiedzi B i D. Przy takim zestawie uczestniczka od razu wskazała odpowiedź B, co było dobrą decyzją. 

Kłobuk z piórkiem

Kłobuk z piórkiem to kapelusz góralski wykonywany z filcu. Zgodnie ze zwyczajem, piórko do niego wkładali jedynie kawalerowie, który po bożonarodzeniowej pasterce chodzili na podłazy. Młody góral odwiedzał swoją wybrankę, a pióro z kapelusza wkładał za framugę drzwi jej izby. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)