Trwa ładowanie...
dcofjmc

Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych

Program Milionerzy, jak co dzień dostarczył wiele emocji. Tym razem najtrudniejszym pytaniem dla uczestnika okazało się to z dziedziny kulinariów. Pytanie o wegańskie bezy warte było pół miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji
Milionerzy. Kolejny odcinek pełen emocji (YouTube.com)
dcofjmc

Uczestnik wczorajszego programy Milionerzy szedł jak burza i przy pytaniu za 500 tys. złotych wciąż miał jeszcze dostępne jedno koło ratunkowe. Jednak pytanie o wegańskie bezy okazało się zbyt trudne. A brzmiało ono tak:
Wegańskie bezy ubijesz z cukru i…

  • białek jaj kurzych
  • płynu z puszki z ciecierzycą
  • oleju kokosowego
  • mielonych migdałów

Uczestnik od razu odrzucił odpowiedź A, wiedząc, że białka jaj nie są produktem wegańskim. Mimo to postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Niestety ten nie znał poprawnej odpowiedzi, a uczestnik po dłuższej chwili namysłu zdecydował się zrezygnować z gry. Zakończył odcinek, wygrywając 250 tys. zł.

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

Z czego są wegańskie bezy?

Wegańskie bezy ubija się z cukru i płynu z puszki z ciecierzycą (lub płynu pozostającego z gotowania ciecierzycy) zwanego aquafaba. Chociaż większość z nas ją odlewa, to w przypadku ubijaniu wegańskich bez okazuje się niezastąpiona. Na WP Kuchnia znajdziecie dokładny przepis, jak zrobić wegańskie bezy.

Poradziliście sobie z powyższymi pytaniami? Sprawdźcie swoje siły w mobilnej grze "Milionerzy" - dostępnej tutaj.

dcofjmc

Podziel się opinią

Share
dcofjmc
dcofjmc
Więcej tematów