Milionerzy: pytanie o Medal za Długie Pożycie warte 250 tys. Sprawdźcie swoje siły

Milionerzy: pytanie o Medal za Długie Pożycie warte 250 tys. Sprawdźcie swoje siły
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

05.06.2019 07:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim odcinku "Milionerów" padło pytanie o polskie odznaczenia warte 250 tysięcy złotych. "Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie według hierarchii jest wyżej niż..." - uczestnik musiał skorzystać z koła ratunkowego. A jak wy poradzilibyście sobie z odpowiedzią?

Pan Łukasz Półrolniczak, wczorajszy uczestnik w programie "Milionerzy" bez większych kłopotów odpowiedział na wszystkie pytania do 125 tysięcy złotych. Przy pytaniu za ćwierć miliona miał jeszcze wszystkie koła ratunkowe i musiał skorzystać z pierwszego z nich, próbując odpowiedzieć:
Według hierarchii starszeństwa wśród polskich odznaczeń Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyżej niż:

  • Krzyż Partyzancki
  • Gwiazda Afganistanu
  • Order Orła Białego
  • Order Odrodzenia Polski

Pan Łukasz skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół" i gdy zostały mu odpowiedzi: B i C, bez zastanowienia postawił na odpowiedź "Gwiazda Afganistanu ", co okazało się dobrym wyborem. Uczestnik wygrał w programie 250 tysięcy złotych, a w dzisiejszym odcinku będzie kontynuował grę o główną wygranę - milion złotych.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznaje się osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach i nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom naszego kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)