Milionerzy: pytanie o marszanda Amedeo Modiglianiego za 125 tys zł. Znaliście odpowiedź?

Milionerzy: pytanie o marszanda Amedeo Modiglianiego za 125 tys zł. Znaliście odpowiedź?

Milionerzy: pytanie o marszanda Amedeo Modiglianiego za 125 tys zł. Znaliście odpowiedź?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
31.05.2019 08:10

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" pani Izabela Tymińska usłyszała pytanie o to kim był marszand Amedeo Modiglianiego. Pytanie warte było 125 tysięcy złotych - uczestniczka zaryzykowała, ale niestety nie udało jej się wskazać prawidłowej odpowiedzi.

Pani Izabela Tymińska bez problemu dotarła do pytania za 40 tysięcy złotych, przy którym skorzystała z pomocy publiczności. Dzięki temu udało jej się wygrać gwarantowaną kwotę, ale następne pytanie za 125 tysięcy złotych, sprawiło uczestniczce trudności. pytanie brzmiało:
Amedeo Modigliani malował portrety swojego marszanda, który był:

  • polskim poetą
  • francuskim kwiaciarzem
  • włoskim gondolierem
  • niemieckim kompozytorem

Pani Izabela Tymińska miała problem, ponieważ nie wiedziała kim jest marszand? Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego "pół na pół" i pozostały jej odpowiedzi A i C. Postawiła na odpowiedź C, co niestety okazało się błędem. Marszand Amedeo Modiglianiego był polski poeta - Leopold Zborowski.

Marszand to kupiec, który zajmuje się handlowaniem dziełami sztuki. Poza tym, że Zborowski pomagał Modiglianiemu sprzedawać obrazy, był również jego przyjacielem i opiekunem w chorobie. Mimo że pani Izabela nie znała odpowiedzi na pytanie, to udało jej się zakończyć grę z gwarantowaną wygraną - 40 tysiącami złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)