Milionerzy: pytanie o CEPiK warte 1000 zł zatrzymało uczestniczkę na długo

Milionerzy: pytanie o CEPiK warte 1000 zł zatrzymało uczestniczkę na długo

Milionerzy: pytanie o CEPiK warte 1000 zł zatrzymało uczestniczkę na długo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
19.06.2019 07:10, aktualizacja: 19.06.2019 09:42

We wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" mogliśmy usłyszeć kilka trudniejszych pytań, jednak dla uczestniczki, pani Agnieszki to pytanie o CEPiK okazało się największym wyzwaniem. Zobaczcie jak poradziła sobie z odpowiedzią na pytanie warte gwarantowany 1000 zł.

Pani Agnieszce udało się przejść eliminacje i poprawnie odpowiedzieć na pierwsze pytanie. Jednak już kolejne, za 1000 zł sprawiło jej trudności. Na szczęście nie posłuchała swojej intuicji, która podpowiadała jej błędną odpowiedź. Uczestniczka skorzystała z pomocy publiczności i udało jej się wygrać gwarantowany 1000 zł. Pytanie brzmiało:
CEPiK to cyfrowa ewidencja właścicieli i ich:

  • kont bankowych
  • pojazdów mechanicznych
  • psów
  • telefonów komórkowych

Co to jest CEPiK?

CEPiK, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, łączy w sobie dwie ewidencje - centralną ewidencję pojazdów (CEP) oraz centralną ewidencję kierowców (CEK). Tak więc poprawną odpowiedzią na pytanie była oczywiście odpowiedź "B", którą wskazała także publiczność w programie "Milionerzy". CEPiK zapewnia wsparcie dla procesów rejestracji pojazdów i wydawania odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienia kierowców, ale także wspiera działania organów państwowych odpowiedzialnych za za bezpieczeństwo państwa i obywateli.

W systemie CEPiK możemy pozyskać takie dane jak: historia pojazdu, wstępne sprawdzenie autobusu, którym udajemy się na wycieczkę zorganizowaną, sprawdzić ilość naszych punktów karnych czy złożyć wniosek celem pozyskania danych statystycznych na temat pojazdów zarejestrowanych w Polsce.

Obecnie prowadzone są także prace nad systemem CEPiK 2.0

Pytanie o Bird i Diz warte 20 tysięcy złotych

Poprzedni uczestnik programu, pan Jakub odpadł niestety przy pytaniu za 20 tysięcy złotych. Nie chcą ryzykować, zrezygnował z programu po wykorzystaniu wszystkich kół ratunkowych. Pytanie z kategorii muzycznej brzmiało:
Bird i Diz to:

  • Davis i Coltrane
  • Parker i Gillespie
  • Monk i Rollins
  • Evans i Getz

Bird i Diz, jak słusznie zauważył pan Jakub to pseudonimy artystyczne. Posługiwali się nimi Charlie Parker i Dizzy Gillespie, uznawani za twórców jazzowego stylu bebop.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)