Milionerzy: pytanie o Adwentystów Dnia Siódmego za 40 tys. zł zaskoczyło zawodnika

Milionerzy: pytanie o Adwentystów Dnia Siódmego za 40 tys. zł zaskoczyło zawodnika

Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com
09.09.2020 07:40

Milionerzy jak zawsze dostarczyli nam ostatnio sporo emocji. Tym razem gracz radził sobie bardzo dobrze aż do pytania za 40 tys. złotych, które dotyczyło Adwentystów Dnia Siódmego. Sprawdźcie, jak poradził sobie uczestnik programu.

Pan Dominik, uczestnik wczorajszego programu Milionerzy dobrze poradził sobie z pierwszymi sześcioma pytaniami, jednak trudności pojawiły się przy siódmym, gwarantującym 40 tysięcy złotych. Brzmiało ono: 

Który dzień tygodnia dla Adwentystów Dnia Siódmego jest Dniem Pańskim?

  • poniedziałek,
  • środa,
  • sobota,
  • niedziela.

Niestety uczestnik nie miał już do dyspozycji żadnego koła ratunkowego i przyznał, że nie zna prawidłowej odpowiedzi. Mimo to zdecydował się zaryzykować i spróbować wygrać 40 tysięcy drogą eliminacji. Odrzucił odpowiedzi A i C, po czym ostatecznie zdecydował się na B. Niestety nie był to dobry wybór i gracz zakończył walkę o milion złotych, mając tysiąc złotych na koncie.

Kiedy Adwentyści Dnia Siódmego świętują Dzień Pański?

Adwentyści Dnia Siódmego to kościół protestancki, który od innych chrześcijańskich odróżnia wiara w bliskie przyjście Jezusa Chrystusa, naukę o niebańskiej świątyni oraz sądzie śledczym. W przeciwieństwie do wielu chrześcijańskich wyznań, Adwentyści Dnia Siódmego uważają sobotę za dzień święty i to wtedy właśnie obchodzą Dzień Pański

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, które padło w programie Milionerzy była więc odpowiedź C. Jeżeli sami chcecie sprawdzić swoich sił w walce o milion złotych, możecie w ramach sprawdzianu swojej wiedzy wypróbować mobilną grę Milionerzy - do pobrania z naszego katalogu programów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)