Milionerzy: Kociokwik - co to jest? Pytanie za 5 000 zł zaskoczyło uczestnika

Milionerzy: Kociokwik - co to jest? Pytanie za 5 000 zł zaskoczyło uczestnika

Milionerzy: Kociokwik - co to jest? Pytanie za 5 000 zł zaskoczyło uczestnika
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
23.07.2019 07:28, aktualizacja: 23.07.2019 08:48

Odpowiedź na pytanie, co to jest kociokwik, nie była wcale łatwa dla uczestnika wczorajszego odcinka "Milionerów". Mimo że pytanie warte było 5000 zł, to gracz skorzystał z koła ratunkowego.

Co to jest kociokwik? Uczestnik od razu przyznał się, że nie zna odpowiedzi na pytanie warte 5 000 zł. Brzmiało ono:
Woda z kiszonych ogórków to sposób na kociokwik, czyli na co?

  • na kaca
  • na wszawicę
  • na zatwardzenie
  • na czkawkę.

Uczestnik od razu przyznał, że nie ma pojęcia, co to jest kociokwik, dlatego zdecydował się wykorzystać pierwsze koło ratunkowe. Publiczność zdawała się być pewna prawidłowej odpowiedzi, ponieważ a 83% z nich wskazało odpowiedź A - "na kaca".

Co to jest kociokwik?

Uczestnik zdecydował się posłuchać publiczności i zaznaczył odpowiedź A, co okazało się dobrą decyzją. Zgodnie z definicją kociokwik to złe samopoczucie po wypiciu dużej ilości alkoholu, czyli kac.

Dlaczego sok z kiszonych ogórków jest dobrym sposobem na kociokwik (kaca)? Zawiera on dużo witaminy C, która jest pomocna przy usuwaniu toksyn z organizmu. Tak samo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu będzie mieć sok z kiszonej kapusty. Na kaca sprawdza się wiele domowych metod - bogaty w witaminy i składniki odżywcze rosół czy kefir, który neutralizuje skutki alkoholu. Warto również pamiętać o zwykłej wodzie, której powinniśmy pić bardzo dużo, będąc na kacu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)