Milionerzy: Creepypasta - co to jest? Pytanie za 10 000 zł okazało się bardzo trudne

Milionerzy: Creepypasta - co to jest? Pytanie za 10 000 zł okazało się bardzo trudne

Milionerzy: Creepypasta - co to jest? Pytanie za 10 000 zł okazało się bardzo trudne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
23.08.2019 07:33

Creepypasta to... takie pytanie padło we wczorajszym odcinku programu "Milionerzy". Było to piąte pytanie do miliona i warte było 10 000 zł. Jak poradziła sobie uczestniczka?

Pani Aleksandra Sadecka przez pierwsze pytania w "Milionerach" przeszła bez większych trudności. Schody zaczęły się przy pytaniu za 10 000 zł.
Creepypasta to:

  • piekielnie pikantne penne
  • straszne historie
  • krem do obuwia
  • francuskie naleśniki

Uczestniczka przyznała, że nie jest pewna odpowiedzi, ale wydaje jej się, że słyszała już to określenie. Po zastanowieniu postanowiła zaznaczyć odpowiedź C - krem do obuwia. Niestety okazało się to błędną odpowiedzią i pani Aleksandra zakończyła grę wygrywając gwarantowany 1000 zł. Prawidłowa odpowiedź to B.

Spróbuj swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Co to jest creepypasta

Creepypasta to fikcyjna, straszna historia rozpowszechniania w internecie. Zwykle są opowiadane bardzo realistycznie, by dodatkowo zwiększyć poczucie lęku i strachu u uczestnika Słowo to zbitka dwóch określeń "creepy" i "copypasta", czyli dosłownie straszne historie kopiowane i powielane przez użytkowników.

Creepypasta to termin używany od 2007 roku, ale straszne historie były popularne znacznie wcześniej. Najlepszym przykładem są miejskie legendy. Przerażające historie są również często opowiadane za pomocą gier - tutaj znajdziecie najlepszych reprezentantów gatunku grozy w grach wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)