Milionerzy: co to jest Bad Rabbit? Pytanie zaskoczyło uczestnika

Milionerzy: co to jest Bad Rabbit? Pytanie zaskoczyło uczestnika

Milionerzy: co to jest Bad Rabbit? Pytanie zaskoczyło uczestnika
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.02.2020 08:08

Wczorajszy odcinek programu "Milionerzy" obfitował w wiele emocji. Jednym z najciekawszych pytań, jakie padło było to o wirus Bad Rabbit. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź.

Uczestnik wczorajszego odcinka "Milionerów" radził sobie dobrze z większością pytań. Pierwsze problemy pojawił się przy pytaniu o wirusy. Brzmiało:
Przed czym na pewno nie uchroni nas szczepienie?

  • A. przed HVP
  • B. przed Bad Rabbit
  • C. przed WZW typu B
  • D. przed polio

Gracz po chwili wahania zaznaczył odpowiedź A, co niestety okazało się błędem. Uczestnik zakończył grę mając na koncie 1000 zł wygranej. Poprawną odpowiedzią była odpowiedź. B. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Co to jest Bad Rabbit?

Bad Rabbit to wirus komputerowy, a dokładniej oprogramowanie szyfrujące tzw. ransomware, który pojawił się w sieci w lipcu 2017 roku. Przestępcy wykorzystywali go przede wszystkim do ataku na terenie Rsji, Ukrainy oraz Polski. Badacze szybko ustalili, że jest to nowa wersja złośliwego oprogramowania NotPetya, które spowodowało straty o wysokości miliardów dolarów na całym świecie. Szczegółowo o metodach działania przestępców wykorzystujących wirus Bad Rabbit przeczytacie na dobrychprogramach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)