Milionerzy: Co przypomina kształtem wenecki Canal Grande? To pytanie pokonało uczestnika

Milionerzy: Co przypomina kształtem wenecki Canal Grande? To pytanie pokonało uczestnika

Milionerzy: Co przypomina kształtem wenecki Canal Grande? To pytanie pokonało uczestnika
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
25.06.2019 07:41

Pytanie o wenecki Canal Grande okazało się zbyt trudne dla uczestnika wczorajszego programu "Milionerzy". Pytanie było warte 5 tysięcy złotych i dotyczyło kształtu słynnego kanału. Jak brzmiała prawidłowa odpowiedź?

Panu Jakubowi nie udało się pograć zbyt długo we wczorajszym odcinku programu "Milionerzy". Pierwszy pytania sprawiały mu już trudności - przy pytaniu o gwarantowany 1000 złotych musiał skorzystać z pierwszego koła ratunkowego. Następnie stanął przed pytaniem za 5 tysięcy złotych, przy którym wykorzystał kolejne koło ratunkowe - "pół na pół". Pytanie brzmiało:
Co przypomina kształtem wenecki Canal Grande?

  • hashtag
  • strzałkę
  • symbol nieskończoności
  • odwróconą literę S.

Po skorzystaniu z koła ratunkowego panu Jakubowi zostały dwie odpowiedzi: A i D. Początkowo planował zaznaczyć odpowiedź D, ale ostatecznie skłonił się ku odpowiedzi "hashtag", co okazało się błędem. Niestety panu Jakubowi nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na pytanie i zakończył grę z kwotą 1000 złotych.

Canal Grande to cieśnina o kształcie odwróconej litery S, która dzieli Wenecję na dwie części. Przepływa na długości 3,8 km. Kanał został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę z kanałem św. Marka, przy Piazzetta di San Marco. Przy jego brzegach stoją malownicze i zabytkowe budowle, które są obowiązkowym punktem zwiedzania z gondoli czy tramwaju wodnego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)