Milionerzy: Brazylia, Indonezja i Kenia. Co łączy te kraje? Pytanie za 75 tysięcy złotych

Milionerzy: Brazylia, Indonezja i Kenia. Co łączy te kraje? Pytanie za 75 tysięcy złotych

Milionerzy: Brazylia, Indonezja i Kenia. Co łączy te kraje? Pytanie za 75 tysięcy złotych
Źródło zdjęć: © WP.PL
12.09.2019 09:02, aktualizacja: 12.09.2019 09:27

Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? Takie pytanie w programie "Milionerzy" usłyszał Filip Olszówka. Młody uczestnik udzielił poprawnej odpowiedzi i ma już na koncie 75 tysięcy złotych. Dziś będzie kontynuował imponującą rozgrywkę.

Pytanie z geografii w programie Milionerzy sprawiło uczestnikowi trochę trudności, jednak ostatecznie poradził sobie bez pomocy kół ratunkowych. Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? Poniżej poprawna odpowiedź.

Milionerzy. Pytanie z geografii za 75 tysięcy złotych

Nowe odcinki programu "Milionerzy" gromadzą przed telewizorami sporą widownię. Nic dziwnego. Od początku jesiennej edycji teleturnieju uczestnicy imponują szeroką wiedzą, co przekłada się na wysokie wygrane. Już dwóch graczy zdołało sięgnąć po ćwierć miliona złotych, a niedługo może dołączyć do nich kolejny - FIlip Olszówka. Młody uczestnik w widowiskowym stylu odpowiedział na 8 z 12 pytań i z kwotą 75 tysięcy na koncie przystąpi dziś do dalszej rozgrywki.

Filip Olszówka to tegoroczny maturzysta z Tarnowa i laureat olimpiad z wiedzy o Polsce i świecie. W najnowszym odcinku "Milionerów" uczestnik pochwalił się swoją obszerną wiedzą, a także niezwykłym opanowaniem. Na większość pytań znał odpowiedź nim poznał cztery opcje do wyboru. Pierwszy problem pojawił się przy pytaniu za 75 tysięcy złotych.

Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię?

A: przechodzi przez nie równik

B: mają identyczne PKB per capita

C: ich stolice leżą nad morzem

D: to monarchie parlamentarne

Gracz od razu odrzucił dwie ostatnie odpowiedzi. Po dłuższej chwili zastanowienia stwierdził, że przez wszystkie trzy kraje przechodzi równik. Odpowiedź A okazała się poprawna.

Młody uczestnik odpowiedział na 8 z 12 pytań, ma na koncie 75 tysięcy, wszystkie trzy koła ratunkowe i już dziś będzie kontynuował swoją imponującą rozgrywkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)