Milionerzy: Albert Einstein mógł zostać prezydentem? Oto pytanie za 250 tys. zł

Milionerzy: Albert Einstein mógł zostać prezydentem? Oto pytanie za 250 tys. zł

Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com
13.10.2020 08:52

Który kraj miał złożyć ofertę prezydentury Albertowi Einsteinowi? Z takim pytaniem musiała poradzić sobie uczestniczka wczorajszego odcinka programu "Milionerzy". Sprawdźcie, jak brzmiała prawidłowa odpowiedź i jak poradziła sobie uczestniczka. 

Pani Marta rozpoczęła grę w "Milionerach" w poprzednim odcinku, ale nie zdążyła zagrać długo. Dopiero we wczorajszym odcinku gra rozpoczęła się na dobre, ale na drodze do miliona uczestniczce stanęło kilka trudnych pytań. Grając o 250 tys. złotych pani Marta miała do dyspozycji tylko jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. 

Pytanie za ćwierć miliona dotyczyło historii. Brzmiało następująco: Który z tych krajów złożył ofertę prezydentury Einsteinowi?

  • Niemcy,
  • USA,
  • Izrael,
  • Szwajcaria.

Przed usłyszeniem czterech odpowiedzi, pani Marta obstawiała Izrael, jednak ostatecznie nie zdecydowała się samodzielnie zaznaczyć tej odpowiedzi. Nie chcą ryzykować utraty kilkudziesięciu tysięcy złotych, zdecydowała się wykorzystać ostatnie koło ratunkowe. Telefon do przyjaciela pomógł jej ,wykluczając odpowiedź B oraz D. Ostatecznie uczestniczka zaryzykowała i postawiła na Izrael - opłaciło się, bo była to poprawna odpowiedź. 

Albert Einstein

Albert Einstein, urodzony w 1879 roku w Niemczech, fizyk teoretyczny i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Autor szczególnej teorii względności i wynikającej z niej teorii o równowadze masy i energii, którą znamy dzięki słynnemu wzorowi E=mc2. W 1952 roku otrzymał od premiera Izraela Davida Ben Guriona propozycję objęcia pozycji prezydenta Izraela, ale nie skorzystał z niej. 

Znaliście odpowiedź na to pytanie? Sprawdźcie swoją wiedzę, dzięki grze mobilnej Milionerzy, którą pobierzecie z naszego katalogu

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)