Miliarder założył nowego Facebooka. Ma coś, czego brakuje innym portalom

Miliarder założył nowego Facebooka. Ma coś, czego brakuje innym portalom

Miliarder założył nowego Facebooka. Ma coś, czego brakuje innym portalom
Źródło zdjęć: © Vero
Arkadiusz Stando
27.02.2018 11:46

Czym jest Vero? Można uznać, że to kolejna sieć społecznościowa skłaniająca do publikowania niekończącej się ilości zdjęć twojego życia. Przypomina trochę połączenie trzech najpopularniejszych portali społecznościowych. Z jedną główną różnicą.

Vero zostało założone przez miliardera, Aymana Hariri. Jego planem jest zmiana sposobu działania mediów społecznościowych. Biznesmen stawia przede wszystkim na brak reklam. Zamiast tego, w ostateczności zostaną wprowadzone minimalne płatności za korzystanie z usług portalu. Mogą wynosić rocznie tyle, co filiżanka kawy. Vero, z języka włoskiego oznacza prawdziwy.

Obraz
© Vero

Vero ma w sobie coś, czego nie mają najpopularniejsze portale społecznościowe. To nie super-zaawansowane algorytmy wybierające wyświetlające się treści, jak w ich przypadku, ale proste rozwiązanie. Posty pokazują się w porządku chronologicznym, z czego użytkownicy już są ogromnie zadowoleni. Najlepszym dowodem są reakcje na Twitterze.

Oznacza to, że materiały wyświetlane są w kolejności, w jakiej je opublikowano, a nie za pomocą tajnego algorytmu. Na Instagramie i Facebooku najwięcej postów zobaczysz z kanałów wśród których masz najwięcej interakcji. Jedyną opcją wpływu na to co widzimy na FB, jest zaznaczenie opcji "wyświetlaj najpierw".

Obraz
© facebook

Jak widać, Vero jest bliższe użytkownikowi, przez co ma szanse na przebicie popularności swoich konkurentów. Sporo jednak zależy od tego, jak bardzo dopracowana będzie aplikacja. Póki co zawiera sporo błędów, miewa problemy z ładowaniem a dla niektórych nawet logowaniem. Producenci pracują nad naprawą tych wszystkich nieudogodnień.

Mimo problemów, obsługa aplikacji wydaje się intuicyjna i przejrzysta. Wróżymy jej wspaniałą przyszłość. Vero w przyszłości może być płatne, ale pierwszy milion użytkowników ma zapewnioną darmową wersję, więc lepiej pośpieszcie się z rejestracją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)