Miliard dolarów grzywny za spamowanie na Facebooku

Miliard dolarów grzywny za spamowanie na Facebooku

Miliard dolarów grzywny za spamowanie na Facebooku
Źródło zdjęć: © Gizmodo
08.10.2010 09:17, aktualizacja: 08.10.2010 09:54

Największy spamer w historii Facebooka, Adam Guerbuez, umieścił wiosną 2008 roku ponad cztery miliony reklam środków na potencję i innych cennych wiadomości. Zarobił dzięki temu znaczną kwotę i jeszcze większy wyrok.

Pierwszą karę wyznaczył Guerbuezowi kalifornijski sąd. W ubiegłym tygodniu wyrok podtrzymał Sąd Najwyższy Quebecu (spamer pochodzi z Montrealu).

Grzywna wynosząca 10. dolarów za każdą wiadomość daje 1.068.928.721,46 dolarów po uwzględnieniu inflacji.

Guerbuez udawał znajomego użytkowników Facebooka i umieszczał wiadomości na ich ścianach. Wiele osób znalazło więc zachętę do powiększenia penisa na swoim własnym profilu. Dokładnie 4 miliony - to doprawdy wiele penisów. Sędzina Lise Fournier powiedziała, że to największy spamerski atak w historii Facebooka i w dodatku bardzo perfidny i skuteczny - ponieważ sprawiał wrażenie, że wiadomości pochodzą od znajomych.

Prawnik Guerbueza powiedział, że grzywna jest zbyt wysoka i nieproporcjonalna do wyrządzonych szkód. Guerbuez niedawno na wszelki wypadek ogłosił bankructwo. Nie rozumie, o co całe zamieszanie. Król spamu powiedział: "Kiedy dostaję wiadomość, która mnie nie interesuje, kasuję ją. Po to mam klawiaturę."

Więcej o osobowości tego ciekawego człowieka można się dowiedzieć z jego strony.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)