Międzynarodowy Tydzień Głuchych: Tłumacz Migam dostępny dla Poczty WP i o2

Międzynarodowy Tydzień Głuchych: Tłumacz Migam dostępny dla Poczty WP i o2

Międzynarodowy Tydzień Głuchych: Tłumacz Migam dostępny dla Poczty WP i o2
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.09.2019 15:42

23 września rozpoczął się Międzynarodowy Tydzień Głuchych. Wspierając inicjatywę, WP przygotowało usługę umożliwiającą osobom głuchoniemym w prosty sposób połączyć się z biurem obsługi poczty WP i o2.

Międzynarodowy Tydzień Głuchych to inicjatywa, której historia sięga jeszcze 1958 roku, a zapoczątkowana została w Rzymie. Miedzy 23 a 29 września organizacje zrzeszające osoby głuche będą promować w różny sposób niezwykłą kulturę i język.

Wirtualna Polska również stała się częścią inicjatywy, uruchamiając 23 września usługę WP Migam, która ma zapewnić wsparcie osobom głuchoniemym.

Dzięki współpracy z migam.org Poczty WP i o2 zapewniają od poniedziałku bezpłatną, wygodną obsługę osób niesłyszących. Polski Język Migowy charakteryzuje się inną składnią oraz gramatyką niż ta znana z języka polskiego. Z tego względu osoby z dysfunkcjami słuchu mogą mieć trudności ze zrozumieniem pisanego tekstu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników WP zdecydowało się rozpocząć współpracę z tłumaczem Migam.

W celu skorzystania z pomocy tłumacza wystarczy wejść na stronę pomoc.wp.pl/migam lub pomoc.o2.pl/migam i wybrać opcję "Połącz z tłumaczem". Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie z Biurem Obsługi Klienta Poczty WP lub o2.

W celu skorzystania z pomocy tłumacza należy mieć dostęp do urządzenia wyposażonego w kamerkę internetową (tablet, smartfon czy laptop). Wymagania techniczne, jakie musi spełniać urządzenie to:

  • w przypadku komputera lub laptopa: system operacyjny Windows, MacOS oraz Linux; usługa działa w przeglądarkach: Chrome, Firefox, Opera i Microsoft Edge;
  • w przypadku urządzeń mobilnych: system Android - wersja od 4.4 lub iOS od wersji 8.0 oraz dostęp do przeglądarki Chrome lub Firefox
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)