Microsoft też walczył o Motorolę

Microsoft też walczył o Motorolę

Microsoft też walczył o Motorolę
Źródło zdjęć: © TELEPOLIS.PL
16.08.2011 16:06, aktualizacja: 17.08.2011 13:32

O przejęcie mobilnego działu Motoroli walczyła co najmniej jeszcze jedna duża firma z rynku mobilnego - wynika z informacji serwisu GigaOM. Jednak ostatecznie obydwie firmy nie doszły do porozumienia. Dlaczego?

O przejęciu przez Google mobilnego działu Motoroli pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz okazuje się, że w walce o amerykańską legendę rynku mobilnego, a raczej o posiadane przez nią patenty, walczył również Microsoft.

Według _ GigaOM _, Microsoft znacznie wcześniej niż Google rozpoczął negocjacje z Motorolą na temat przejęcia jej działu mobilnego. Do podpisania porozumienia pomiędzy obydwoma firmami jednak nie doszło. Wina miała leżeć po stronie Microsoftu.

Obraz
© (fot. Motorola)

Ostatecznie Motorola nie zgodziła się oddać swojego działu mobilnego w ręce firmy z Redmond tylko dlatego, że Microsoft nie był zainteresowany jej rozwojem, a jedynie pozyskaniem 17 tys. posiadanych przez niego patentów oraz 7,5 tys. wniosków będących w trakcie rozpatrywania przez odpowiednie Urzędy.

Motoroli takie postawienie sprawy się nie spodobało i utarła nosa Microsoftowi, ostatecznie podpisując umowę z Google. Sprawa jest o tyle ciekawa, że Google przystąpił do negocjacji zaledwie 5 tygodni przed podpisaniem umowy, czyli znacznie później niż konkurent z Redmond.

Tym samym Google może być bardziej spokojne jeśli chodzi o przyszłości swojego Androida. Już wcześniej bowiem konsorcjum złożone z największych firm technologicznych nabyło pakiet patentów od Nortela, które mogą posłużyć w walce przeciwko Androidowi. Sprawa ta znajduje się obecnie pod lupą amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)