Microsoft szykuje rewolucję dla Windows, ale tych starszych

Microsoft szykuje rewolucję dla Windows, ale tych starszych

Microsoft szykuje rewolucję dla Windows, ale tych starszych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.08.2016 09:11, aktualizacja: 17.08.2016 10:32

Windows 10 uprościł proces instalowania aktualizacji poprzez wprowadzenie łatek zbiorczych i rozwojowych. Teraz ten sam model dystrybucji nowego kodu trafi do Windows 7 i Windows 8.1.

Reinstalujesz system lub kupiłeś komputer, któremu długo "się przeleżało" na półce sklepowej? Jeżeli ma on na pokładzie Windows 7 lub Windows 8.1, to zapewne szybko trafi cię szlag. Komputer poinformuje, że czeka na niego 723 aktualizacje krytyczne, 212 zalecane i 17 opcjonalnych. Wartości oczywiście są zmyślone i zależne od wielu zmiennych, istotnym pozostaje fakt, że nasz komputer zamiast nam służyć, pracuje przez kilka godzin by w końcu stać się używalnym.

W Windows 10 sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Każda nowa aktualizacja serwisowa zawiera wszystkie poprzednie, a raz na kilka miesięcy pojawia się aktualizacja rozwojowa, taka jak Anniversary Update. To oznacza, że w optymistycznym wypadku proces aktualizacji potrwa kilka minut, w rzadkim i pesymistycznym: kilkadziesiąt.

Teraz ta sama technologia trafi do systemów Windows 7 i Windows 8.1, a także do Windows Server 2008 R2 SP1, Server 2012 i Server 2012 R2. Pierwsza aktualizacja zbiorcza dla tych systemów ma się pojawić już w październiku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft - "wiemy o problemach z aktualizacją rocznicową"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)