Microsoft przedstawia plany na 2008 r.

Microsoft przedstawia plany na 2008 r.

17.07.2007 11:30

Kevin Turner, dyrektor zarządzający koncernu Microsoft, oficjalnie zapowiedział kilka produktów, które firma z Redmond zamierza wprowadzić na rynek w przyszłym roku. Najważniejszą nowością wydaje się system Windows Server 2008 ( do niedawna znany pod roboczą nazwą Longhorn Server ).

Turner poinformował o tym podczas spotkania Worldwide Partner Conference, które odbyło się w minionym tygodniu w amerykańskim Denver. Z zapowiedzi dyrektora zarządzającego Microsoftu wynika, że oficjalna premiera Windows Server 2008 - następcy WS 2003 - zaplanowana jest na luty przyszłego roku. Warto zauważyć, iż jest to kolejne przesunięcie terminu premiery serwerowego systemu - jeszcze niedawno koncern deklarował, że WS 2008 będzie dostępny pod koniec bieżącego roku. Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą jednak, że nie jest to żadna zmiana - system ma być gotowy jeszcze w tym roku, jednak do klientów trafi dopiero w 2008 r.

W lutym przyszłego roku na rynek trafić mają również dwa inne nowe produkty koncernu z Redmond - będą to nowe wydania systemu bazodanowego SQL Server oraz zestawu narzędzi programistycznych MS Visual Studio.

Kevin Turner oświadczył, iż wprowadzenie na rynek trzech nowych produktów znacząco rozszerzy ofertę Microsoftu skierowaną do klientów korporacyjnych - dyrektor Microsoftu sądzi, że wszystkie trzy nowości będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)