Microsoft otwiera dwa potężne centra serwerowe

Microsoft otwiera dwa potężne centra serwerowe

Microsoft otwiera dwa potężne centra serwerowe
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.07.2009 12:00, aktualizacja: 13.07.2009 15:51

Microsoft zamierza w tym miesiącu otworzyć dwa rozbudowane centra serwerowe. Pierwszy z obiektów znajduje się w Northlake nieopodal Chicago. Centrum mierzy łącznie 65 tys. metrów kwadratowych co odpowiada wielkości ponad 10 boisk piłkarskich. Drugi, w Dublinie, zaoferuje około 28 tys. metrów kwadratowych. Bazy odpowiedzialne będą głównie za obsługę wyszukiwarki Bing.

Centrum serwerowe Microsoft w Northlake zostanie otworzone już w przyszłym tygodniu. Baza w Dublinie rozpocznie działalność dwa tygodnie później. W obiektach znajdzie się łącznie kilka tysięcy serwerów, które będą odpowiedzialne za wspieranie silnika wyszukiwarki Bing oraz inne usługi internetowe Microsoftu.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Otwarcie bazy w Northlake (przedmieścia Chicago, stan Illinois), zostało zaplanowane na 2. lipca. Arne Josefsberg zarządzający infrastrukturą w Microsoftcie, napisał na swoim blogu, że w placówce znajdą się kontenery serwerowe zdolne pomieścić od 1800 do nawet 2500 serwerów każdy. Placówka zaoferuje również ponad 50 specjalnych miejsc parkingowych, które umożliwią dostarczanie kontenerów. Microsoft twierdzi, że dzięki temu będzie można przemieścić i podłączyć serwery w ciągu zaledwie kilku godzin. Na drugim piętrze obiektu znajdą się półki serwerowe.

Placówka w Dublinie już działa, nie korzysta jednak z tak kosztownych rozwiązań.

Josefsberg dodał, że obiekty korzystają z nowych rozwiązań zarządzania energią. Przykładowo, placówka w Dublinie wykorzystuje energię wietrzną do chłodzenia serwerów. System kontenerów używany w Chicago pozwala z kolei na polepszenie wydajności obiektu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)