Microsoft na wojnie ze spamem

Microsoft na wojnie ze spamem

Microsoft na wojnie ze spamem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.02.2010 10:41

Gigant z Redmond otrzymał od sądu federalnego w stanie Wirginia zezwolenie na podjęcie specjalnych działań przeciwko sieci botów Waledac. W tym celu 277 adresów IP zostanie odciętych od Sieci - zakomunikował Microsoft. W poniedziałek koncern złożył w tej sprawie skargę przeciw 27 nieznanym podmiotom

Gigant z Redmond otrzymał od sądu federalnego w stanie Wirginia zezwolenie na podjęcie specjalnych działań przeciwko sieci botów Waledac. W tym celu 277 adresów IP zostanie odciętych od Sieci - zakomunikował Microsoft. W poniedziałek koncern złożył w tej sprawie skargę przeciw 27 nieznanym podmiotom.

Na mocy orzeczenia sędziego spółka VeriSign, której podlega domena najwyższego poziomu .com, musi tymczasowo odłączyć od Sieci adresy zidentyfikowane przez Microsoft jako podejrzane. Przypuszczalnie są one używane przez przestępców do kierowania przesyłem danych w botnecie. We wtorek Microsoft rozpoczął informowanie właścicieli domen o wydanym orzeczeniu - pisze "The Wall Street Journal". Podobno wszystkie dane kontaktowe dla wspomnianych bloków adresowych wskazują na Chiny.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Jak ocenia Microsoft, Waledac to jedna sieć złożona z setek tysięcy zainfekowanych komputerów rozsianych po całym świecie. Każdego dnia jest ona w stanie rozesłać 1,5 miliarda wiadomości spamowych. Koncern software'owy wyliczył, że w okresie od 3 do 21 grudnia tylko na konta usługi Hotmail trafiło 651 milionów listów ze spamem pochodzących z sieci Waledac.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)