Microsoft ma pomysł na nowy przycisk na klawiaturze. Wiadomo, co może zastąpić

Microsoft ma pomysł na nowy przycisk na klawiaturze. Wiadomo, co może zastąpić18.06.2019 14:33
Microsoft ma pomysł na nowy przycisk na klawiaturze. Wiadomo, co może zastąpić
Źródło zdjęć: © flickr.com | Nicola

Jak zmienią się nasze klawiatury? Microsoft chce wcisnąć na przyciski logo swoich flagowych produktów. Urządzenia się nie powiększą, bo nowy klawisz ma wejść w miejsce już istniejącego.

Niby klawiatury znamy tak dobrze, że niektórzy piszą bez problemów z zamkniętymi oczami. Można jednak recytować układ QWERTY, a przy tym nie wiedzieć, do czego służy górny rząd przycisków. Spokojnie, w Microsofcie ze zrozumieniem przyjęliby niewiedzę, bo najwyraźniej zdaniem giganta na klawiaturach nie brakuje niepotrzebnych przycisków, o działaniu których większośc nie ma pojęcia. Dla jednego z nich już ma zastępstwo.

Chodzi o przycisk menu, wywołujący menu kontekstowe dla aktualnie zaznaczonego obiektu. Zwykle powinien znajdować się po prawej stronie od spacji. Dla wielu użytkowników - w tym, przyznaję, dla mnie - był to klawisz nieużywany, a więc niepotrzebny.

289812958639651834
Źródło zdjęć: © WP.PL

Microsoft chce go zastąpić klawiszem Office - związanym z pakietem biurowym giganta. Za jego pomocą można byłoby szybko otworzyć takie programy jak Word, Excel czy Outlook, korzystając z prostego skrótu klawiszowego. Wciskając nowy klawisz i jedną z liter (m.in. W, O, X czy P - w zależności od tego, który program chcemy odpalić) moglibyśmy szybciej zacząć pracę.

Źródłem tych rewelacji jest użytkownik Twittera o nazwie WalkingCat. Udostępnił rozesłaną przez Microsoft ankietę, która trafiała do korzystających z nowych klawiatur. Pozostaje czekać na ruch giganta. I wprowadzenie na rynek klawiatur z nowym klawiszem.

Zobacz też: 10 rzeczy, których nie wiesz o Microsofcie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)