Microsoft kupił Office.com

Microsoft kupił Office.com

Microsoft kupił Office.com
07.08.2009 15:30, aktualizacja: 10.08.2009 10:38

Microsoftowi wreszcie udało się przejąć domenę Office.com, która od 1999 roku należała do spółki ContactOffice Group. Nowy nabytek jest wymarzonym miejscem do uruchomienia webowego projektu Office 2010.

Domena Office.com została w 199. roku zarejestrowana przez ContactOffice Group. Od tego czasu Microsoft bezskutecznie próbował namówić firmę do sprzedaży adresu. Teraz eksperci z WHOIS poinformowali, że domena Office.com została wreszcie sprzedana Gigantowi z Redmond. Niestety nie znamy szczegółów transakcji.
Office.com od kilku dni wyświetla komunikat o tym, że w związku ze sprzedażą witryny oferta ContactOffice zostaje przeniesiona na stronę office.contactoffice.com, którą grupa posiada o 1999 roku.

Domena Office.com byłaby dla Microsoftu świetnym miejscem do uruchomienia Microsoft Web Applications 2010 - webowej wersji Office 2010, w której znajdą się takie programy jak Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Publiczna beta tego rozwiązania została zaplanowana na koniec tego roku. Więcej na ten temat w artykule "Microsoft prezentuje Office 2010".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)