Microsoft krytykuje iPhone'a 4S i "gadanie do telefonu"

Microsoft krytykuje iPhone'a 4S i "gadanie do telefonu"
Źródło zdjęć: © chip.pl

20.10.2011 14:34, aktual.: 20.10.2011 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andy Lees, dyrektor działu Windows Phone, udzielając wywiadu dla Iny Fried, zapewnił, że Nokie z Windows Phone to będzie coś wspaniałego. Bronił też wyników sprzedaży smartfonów z tym systemem.

Andy Lees stwierdził, że Windows Phone sprzedaje się lepiej od czasu swojej premiery, niż Android, w podobnym okresie po jego premierze. Niestety, nie wspomniał o tym, jak rynek się zmienił i że Windows Phone miał dużo większy potencjalny popyt, niż Android w momencie wprowadzenia do sprzedaży pierwszego smartfonu z tym systemem.

Nie zabrakło też krytyki samego Androida. Lees stwierdził, że to świetny system, ale dla zaawansowanych użytkowników. Jednak zwykły użytkownik smartfona „witany jest całą siatką aplikacji”. Windows Phone, z kolei”, „skupia się na ludziach, kontaktach i komunikacji”.

Zapytany o telefony z Windows Phone odparł: „Nie chcieliśmy problemów z fragmentacją, więc ograniczyliśmy wiele rzeczy. Chcemy, by nasi partnerzy dodawali od siebie fajne rzeczy, ale nie w chaotyczny sposób. Za przykład podam akcelerację sprzętową w przeglądarce internetowej: niezależnie od telefonu, z jakiego korzystasz, z Windows Phone działa ona zawsze”.

Poproszony o komentarz na temat Siri, odparł, że Windows Phone również obsługuje sterowanie głosowe (niestety, nie w polskiej wersji), ale dodał, że jego zdaniem mówienie do telefonu nie jest zbyt użyteczne. Dodał też, że sterowanie głosowe w Windows Phone korzysta z „potęgi Internetu, dzięki wykorzystaniu Binga”. Nie wspomniał, że Siri korzysta z Wolfram Alpha. Spointował twierdząc, że tak jak wyobraża sobie użyteczność Siri w szczególnych przypadkach, tak jak podczas prowadzenia samochodu, tak „szczekanie do telefonu w miejscu publicznym to nie jest coś, czego chcielibyśmy wymagać od użytkowników Windows Phone”.

Na koniec Reed potwierdził, że w przyszłym roku pojawią się pierwsze smartfony z Windows Phone z obsługą standardu NFC i LTE. Dodał, że Microsoft nie planuje konkurencji dla usługi płatniczej Google’a, która się o NFC opiera, a zamierza współpracować z istniejącymi twórcami tego typu usług.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Robot najlepszym przyjacielem staruszków"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)