Microsoft do Mandrivy: Terefere, srutututu!

Microsoft do Mandrivy: Terefere, srutututu!
Źródło zdjęć: © Microsoft

04.11.2007 12:00, aktual.: 05.11.2007 09:17

Szefowie Mandrivy twierdzą, że Microsoft gra wyjątkowo nieczysto namawiając nigeryjski rząd do usunięcia Linuksa i instalacji Windows. Redmond zaprzecza oskarżeniom i powołuje się na "doskonałe stosunki" z Nigerią.

Stosunki korporacji z krajem zaiste muszą być doskonałe, jeśli wziąć pod uwagę, z jakimi honorami - http://www.pcworld.pl/news/127149.html przyjęto niedawno w Afryce Billa Gatesa.

Jednak - mimo domysłów Francoisa Bancilhona - http://www.pcworld.pl/news/129489.html - Microsoftowi nie można nic zarzucić. Rzecznik producenta Windows wyraźnie daje do zrozumienia, że wszelkie interesy przeprowadzane są zgodnie z prawem lokalnym i międzynarodowym.

W ostatecznym rozrachunku najwięcej traci nie Mandriva, ale świat Linuksa. Bo choć komputery Classmate PC zostaną dostarczone z francuską dystrybucją, a firma otrzyma pieniądze za 17 tysięcy licencji, na urządzeniach natychmiast zostaną zainstalowane - http://www.pcworld.pl/news/129345.html systemy Windows. Microsoft utrzymuje, że na rynku widoczne jest duże zainteresowanie oprogramowaniem z Redmond uruchamianym na tanich komputerach PC.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)