Microsoft aktualizuje darmowego, przeglądarkowego Office'a

Microsoft aktualizuje darmowego, przeglądarkowego Office'a

Microsoft aktualizuje darmowego, przeglądarkowego Office'a
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.02.2013 11:30

Office 2013 i 365 są teraz w centrum uwagi, ale Microsoft nie zapomniał o darmowej wersji swojego pakietu biurowego, która działa w przeglądarce internetowej.

Trwa aktualizacja pakietu biurowego Office Web Apps (co oznacza, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy widzą nowe funkcje; aktualizacja potrwa kilkadziesiąt godzin). W nowej wersji pakietu użytkownicy mogą wklejać obrazki i zdjęcia do dokumentów bez konieczności korzystania z dodatkowego menu: wystarczy CTRL+V lub ⌘+V.

Dodatkowo, od teraz, po zaznaczeniu tekstu lub zdania, pojawia się pasek narzędziowy z podręcznymi opcjami formatowania tekstu. W OneNote, możemy dodatkowo oznaczać dane elementy jako „do zrobienia”. i tagować notatki.

PowerPoint z kolei pozwala użytkownikom zmieniać układ slajdu za pomocą kliknięcia prawym klawiszem myszki (otwiera się menu z wyborem szablonów). Pojawiły się też nowe możliwości formatowania tekstu oraz wklejania treści z innego slajdu.

Webowy Excel z kolei potrafi już odczytywać komentarze dopisane do arkusza. Pojawiło się też więcej opcji dla użytkowników z ekranami dotykowymi: można teraz za pomocą palca przenosić i zmieniać rozmiary tabel, a także zaznaczać w łatwy sposób wiele komórek.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Co nowego w Windows Blue?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)