Messenger - formatowanie tekstu. Jak zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie?

Messenger - formatowanie tekstu. Jak zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie?

Messenger - formatowanie tekstu. Jak zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie?
Źródło zdjęć: © Facebook.com
10.05.2019 10:48, aktualizacja: 10.05.2019 11:01

Messenger to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komunikatorów dostępnych na rynku. Przez lata doczekał się wielu usprawnień, jak np. dodawanie naklejek czy gifów. Dzisiaj podpowiemy wam, jak zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie tekstu.

Ze względu na popularność Facebooka, Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na rynku, który umożlwia szybką i swobodną wymianę prywatynych wiadomości. W celu wyróżnienia fragmentów wiadomości udostępniona została już jakiś czas temu możliwość formatowania tekstu.

Formatowanie tekstu w Messengerze dostępne jest jedynie na komputerach, jednak poza dodawaniem pogrubienia czy kursywy, udostępniono również inne przydatne funkcje.

Messenger: jak zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie

Messenger pozwala użytkownikowi korzystać z pogrubienia, kursywy oraz przekreślenia. Wyróżniać w ten sposób możemy zarówno pojedyncze słowa, jak i całe zdania. Aby wyróżnić odpowiedni fragment tekstu należy rozpocząć i zakończyć go odpowiednim znakiem: gwiazdki, podkreślnika lub tyldy. Formatowanie możemy dowolnie łączyć ze sobą:
Pogrubiona wiadomość
Pochylona wiadomość _
~Przekreślony tekst~
*~
Kombinacje!_~*

Obraz
© WP.PL

Messenger: fomatowanie tekstu - wzory matematyczne

Poza podstawowym formatowaniem tekstu, Messenger ma również możliwość rozpoznawania trybu matematycznego oprogramowania LaTeX. Tryb matematyczny należy rozpocząć i zakończyć podwójnym symbolem "$", np.
$$ a^2 + b^2 = c^2 $$

Obraz
© WP.PL

Formatowanie w Messengerze - pisanie kodu

Pisanie kodu o stałym formatowaniu jest funkcją, która szczególnie przyda się programistom, ponieważ pozwala na przekazanie tekstu z zachowaniem jego pełnego formatowania (spacje, znaki nowej linii, tabulatory). Wiadomość z jego zastosowaniem wyświetlona zostanie na charakterystycznym żółtym tle. Aby skorzystać z formatowania należy rozpocząć i zakończyć tekst potrójnym znakiem akcentu w osobnych liniach. Przykład:

```
public class HelloDP {
public static void main(String[] args) {
System.out.println("Hello, DP!");
}
}
```

Obraz
© WP.PL
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)