ycipk-3g3kgj

mBank ostrzega Polaków przed oszustwem. Nigdy nie opłacaj tej faktury

Pojawiła się kolejna groźna próba oszustwa. Jak informuje mBank, przestępcy podszywają się pod Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP) i wysyłają fałszywe faktury. Domagają się natychmiastowej wpłaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mBank informuje o próbie oszustwa
mBank informuje o próbie oszustwa (PAP)
ycipk-3g3kgj

Na stronie mBanku pojawił się komunikat prasowy zatytułowany "Uwaga na fałszywą korespondencją z Urzędu Patentowego RP!". Jak czytamy w informacji: " Oszuści podszywają się pod istniejącą instytucję, wykorzystując dawny wzorzec pism UPRP dla zwiększenia wiarygodności."

"Treść wiadomości wzywa do wpłaty środków na podstawiony, fałszywy numer rachunku. W ten sposób, dochodzi do wyłudzenia środków, z tytułu rzekomego wpisu do rejestru i uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy" - brzmi dalej treść komunikatu.

mBank: oszuści chcą wyłudzić pieniądze

ycipk-3g3kgj

Tym razem to dosyć nietypowe oszustwo. Ostatnimi czasy oszuści przyzwyczaili nas do rozsyłania fałszywych faktur, które w rzeczywistości instalowały złośliwe oprogramowanie. Tym razem przedstawiają rzeczywisty dokument i liczą, że przelejemy im pieniądze.

Przelałeś pieniądze na konto fałszywego UPRP? Co zrobić? mBank pomoże

Jeśli w jakiś sposób doszło do uiszczenia wpłaty na rzecz przestępców, sprawę należy natychmiast zgłosić. mBank informuje, aby kontaktować się z bankiem, podając numer rachunku, na który przelaliście pieniądze, oraz opisać całe zdarzenie.

Jak skontaktować się z mBankiem? Najlepiej poprzez infolinię Contact Center pod numerem 0 801 273 273/ 22 6 273 273, lub zgłoszenie do Opiekuna lub Oddziału Korporacyjnego, wiadomość autoryzowaną w systemie CompanyNet. Próbę oszustwa można zgłosić także na policję.

ycipk-3g3kgj

Zobacz też: Google: miliony smartfonów zagrożonych. Aplikacje mogą naliczać dodatkowe opłaty

Jak rozpoznać fałszywą fakturę?

Przede wszystkim można porównać numer konta bankowego. W tym przypadku na stronie UPRP możecie sprawdzić, jaki powinien być. Ale to samo działa w przypadku każdej instytucji, warto korzystać z wyszukiwarki Google. Poniżej zobaczycie też przykład fałszywej korespondencji.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-3g3kgj
Materiały prasowe
Podziel się

Zobacz też: Santander Bank Polska ostrzega. Nigdy nie wypłacajcie tak gotówki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3g3kgj

ycipk-3g3kgj
ycipk-3g3kgj