Trwa ładowanie...
d40syny

mBank ostrzega Polaków przed oszustwem. Nigdy nie opłacaj tej faktury

Pojawiła się kolejna groźna próba oszustwa. Jak informuje mBank, przestępcy podszywają się pod Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP) i wysyłają fałszywe faktury. Domagają się natychmiastowej wpłaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mBank informuje o próbie oszustwa
mBank informuje o próbie oszustwa (PAP)
d40syny

Na stronie mBanku pojawił się komunikat prasowy zatytułowany "Uwaga na fałszywą korespondencją z Urzędu Patentowego RP!". Jak czytamy w informacji: " Oszuści podszywają się pod istniejącą instytucję, wykorzystując dawny wzorzec pism UPRP dla zwiększenia wiarygodności."

"Treść wiadomości wzywa do wpłaty środków na podstawiony, fałszywy numer rachunku. W ten sposób, dochodzi do wyłudzenia środków, z tytułu rzekomego wpisu do rejestru i uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy" - brzmi dalej treść komunikatu.

mBank: oszuści chcą wyłudzić pieniądze

Tym razem to dosyć nietypowe oszustwo. Ostatnimi czasy oszuści przyzwyczaili nas do rozsyłania fałszywych faktur, które w rzeczywistości instalowały złośliwe oprogramowanie. Tym razem przedstawiają rzeczywisty dokument i liczą, że przelejemy im pieniądze.

d40syny

Przelałeś pieniądze na konto fałszywego UPRP? Co zrobić? mBank pomoże

Jeśli w jakiś sposób doszło do uiszczenia wpłaty na rzecz przestępców, sprawę należy natychmiast zgłosić. mBank informuje, aby kontaktować się z bankiem, podając numer rachunku, na który przelaliście pieniądze, oraz opisać całe zdarzenie.

Jak skontaktować się z mBankiem? Najlepiej poprzez infolinię Contact Center pod numerem 0 801 273 273/ 22 6 273 273, lub zgłoszenie do Opiekuna lub Oddziału Korporacyjnego, wiadomość autoryzowaną w systemie CompanyNet. Próbę oszustwa można zgłosić także na policję.

Zobacz też: Google: miliony smartfonów zagrożonych. Aplikacje mogą naliczać dodatkowe opłaty

d40syny

Jak rozpoznać fałszywą fakturę?

Przede wszystkim można porównać numer konta bankowego. W tym przypadku na stronie UPRP możecie sprawdzić, jaki powinien być. Ale to samo działa w przypadku każdej instytucji, warto korzystać z wyszukiwarki Google. Poniżej zobaczycie też przykład fałszywej korespondencji.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Zobacz też: Santander Bank Polska ostrzega. Nigdy nie wypłacajcie tak gotówki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40syny

Podziel się opinią

Share

d40syny

d40syny
Więcej tematów