Matsushita Electric zmieni nazwę na Panasonic Corporation

Matsushita Electric zmieni nazwę na Panasonic Corporation

Matsushita Electric zmieni nazwę na Panasonic Corporation
Źródło zdjęć: © Panasonic
10.01.2008 18:08, aktualizacja: 10.01.2008 19:56

Firma Matsushita Electric Industries Co. ogłosiła, że z dniem 1 października 2008 roku, zmieni nazwę na Panasonic Corporation. Spółka zunifikuje wszystkie swoje korporacyjne marki pod jedną marką Panasonic na całym świecie.

Zmiana, która została zaakceptowana na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu wymaga jeszcze akceptacji zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbędzie się w czerwcu br.

Konsekwentnie do zmiany nazwy, firma zmieni nazwę marki „National”, stosowanej dla artykułów gospodarstwa domowego na rynek japoński, na „Panasonic” do końca roku fiskalnego, w marcu 2010. Marka „National” zniknie, a wszystkie korporacyjne marki w Japonii przejdą w markę „Panasonic”.

Firma używa nazwy Matsushita Electric Industries Co. Ltd. od 1935 roku, która zastąpiła wcześniejsze nazwy „Matsushita Electric Manufacturing Works” od 1929 r. i „Matsushita Electric Houswares Manufacturing Works” od 1918 r., kiedy została założona. Spółka używała w okresie swego istnienia marek „Panasonic” i „National”. W 2003 roku podjęta została decyzja o unifikacji marek pod nazwą „Panasonic” wraz ze sloganem „Panasonic ideas for life”. Zmiany w firmie związane z procesem unifikacji marek zbiegają się z rocznicą dziewięćdziesięciolecia istnienia firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)