Masz iPhone'a? Już nie zapłacisz kary za przejazd polską autostradą

Masz iPhone'a? Już nie zapłacisz kary za przejazd polską autostradą

09.08.2011 09:47, aktual.: 09.08.2011 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dzisiaj w sklepie App Store można nabyć aplikację viaTOLL Kalkulator telefonów iPhone. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi.

Od dzisiaj w sklepie App Store można nabyć aplikację viaTOLL Kalkulator telefonów iPhone. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych dróg w Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi.

Od 1 lipca 201. r. wszystkie pojazdy o masie powyżej 3,5 t. oraz autobusy o liczbie miejsc większej niż 9 muszą płacić za przejazd wybranymi odcinkami polskich dróg, za pomocą systemu viaTOLL. Płatność odbywa się poprzez doładowanie urządzenia viaBox. Niestety jego użytkownik nie wie jaki jest stan konta w systemie i ile kosztuje go przejazd danego odcinka. Sama obsługa urządzenia również nie należy do najłatwiejszych.

Kara za przejazd płatnym odcinkiem bez doładowania kosztuje 300. zł. Kierowca, który nie zna kosztu przejazdu daną trasą może łatwo stracić orientację i doładować urządzenie ViaBox zbyt niską kwotą.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Wszystkie te problemy rozwiązuje aplikacja viaTOLL Kalkulator. Poza obliczeniem kosztu przejazdu, użytkownik znajdzie w niej następujące narzędzia: spis wszystkich dróg objętych systemem ViaTOLL i koszt przejazdu nimi w zależności od kategorii pojazdu ustawionej w kalkulatorze; wyszukiwarkę najbliższego punktu obsługi klienta lub dystrybucji systemu ViaTOLL; instrukcję obsługi urządzenia, która objaśnia znaczenie tajemniczych pisków i mrugnięć wydawanych przez urządzenie ViaBox.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)