Marsz Niepodległości 2019 w oparach smogu z rac. Wykryły to czujniki jakości powietrza

Marsz Niepodległości 2019 w oparach smogu z rac. Wykryły to czujniki jakości powietrza

Marsz Niepodległości 2019 w oparach smogu z rac. Wykryły to czujniki jakości powietrza
Źródło zdjęć: © WP.PL | Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak
11.11.2019 23:19

Ulicami Warszawy przeszedł X Marsz Niepodległości. Zgodnie z niepisaną tradycją, uczestnicy świętowali również za pomocą rac i innych środków pirotechnicznych. Alarmujące wyniki pokazywały w tym czasie sensory jakości powietrza.

Na warszawskim Śródmieściu, gdzie zgromadzili się uczestnicy, ok. godz. 16.00 można było zaobserwować wzrost stężenia szkodliwych związków chemicznych do ponad 300 proc. normy - wynika z danych airly.eu.

Później smogowa chmura przeniosła się w bezpośrednie okolice Mostu Poniatowskiego, by finalnie zostać zepchnięta przez wiatr w stronę prawego brzegu Wisły. Na godz. 23.00 jej negatywne skutki odczuwają najbardziej mieszkańcy Pragi-Południe.

Obraz
© Airly | WP.PL

Lokalny folklor

Pomimo licznych apelów ze strony władz i służb porządkowych, uczestnicy Marszu Niepodległości nie chcą z pirotechniki rezygnować. Można by rzec, że stała się ona elementem lokalnego folkloru, a różnego rodzaju ładunki hukowo-błyskowe odpalają już nie tylko najbardziej zagorzali narodowcy.

Drobną pirotechnikę znaleźć można nawet na straganach na trasie przemarszu, z czego uczestnicy chętnie korzystają. W efekcie zewsząd sypią się petardy i race.

Jedna z nich, zrzucona z Mostu Poniatowskiego, doprowadziła do przypadkowego podpalenia zaparkowanej nieopodal ciężarówki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)