Mapy Google źródłem ciekawych danych: tak poruszają się Polacy w czasie pandemii

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek

17.11.2020 15:49, aktual.: 02.03.2022 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google to źródło danych, które pozwalają w ciekawy sposób zobrazować, jak zmieniają się trendy w sposobie poruszania się po świecie w dobie pandemii koronawirusa. Na polskim blogu Google'a pojawiło się szczegółowe podsumowanie dotyczące Polaków.

Jak się okazuje, w czasie pandemii COVID-19 zainteresowanie transportem publicznym spadło o 19 proc. O 20 proc. wzrosła natomiast liczba przejazdów rowerami i nieznacznie podróży samochodami, a to wciąż najpopularniejszy środek transportu w Polsce.

Z danych można także odczytać godziny, w których Polacy najchętniej odwiedzają konkretne miejsca. Z danych Map Google wynika na przykład, że restauracje w dobie pandemii były najchętniej odwiedzane w soboty o godzinie 18:00 (oczywiście do czasu, nim je zamknięto), a najrzadziej w poniedziałki.

Google podsumowuje zwyczaje Polaków w czasie pandemii COVID-19
Google podsumowuje zwyczaje Polaków w czasie pandemii COVID-19© Google Polska

W niedziele około godziny 16:00 zaobserwowano największy ruch w parkach, w piątki między 16:00 a 17:00 największe zainteresowanie sklepami spożywczymi, a w największy ruch w aptekach – także w piątki, ale o godzinie 11:00 oraz 16:00.

Ciekawe dane zarejestrowano także na początku pandemii. Jak podaje Google, w kwietniu wyszukiwanie miejsc takich jak plaże, ogrody i parki spadło o niemal 250 proc. w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku.

Zobacz też:

Maj zachęcił natomiast Warszawiaków do odnawiania mieszkań i domów – liczba wyszukiwań sklepów z akcesoriami do domów i ogrodów wzrosła w tym miesiącu aż o 73 proc. w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie Google'a.

Co istotne, w czasie pandemii koronawirusa Mapy Google były cały czas uaktualniane, by ułatwiać ludziom przemieszczanie się po świecie w nowej rzeczywistości. Do aplikacji już niedługo trafią kolejne opcje, o których można przeczytać na dobrychprogramach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)