Mapa koronawirusa. Szósta ofiara śmiertelna w Polsce. Na świecie: Włochy przegoniły Chiny

Mapa koronawirusa. Szósta ofiara śmiertelna w Polsce. Na świecie: Włochy przegoniły Chiny
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

20.03.2020 09:33, aktual.: 20.03.2020 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, o czym świadczą codziennie rosnące liczby. W Polsce potwierdzono dotychczas ponad 370 przypadków zarażenia SARS-CoV-2. We Włoszech zanotowano już więcej zgonów niż w Chinach. Oto interaktywna mapa zakażeń

Pandemia koronawirusa budzi coraz większe obawy wśród mieszkańców naszego kraju. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia SARS-CoV-2, a ludzie z niecierpliwością wyczekują pozytywnych wiadomości. Całe szczęście jest dla nich miejsce w natłoku niepokojących doniesień.

Do grona najważniejszych dobrych informacji należy ta, że wyleczony został pacjent zero, a 12 innych osób uznano za ozdrowieńców (osoby, u których ustąpiły objawy, ale wirus nadal jest wykrywalny w organizmie.

W piątek 20 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 11 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, a także o szóstym przypadku śmiertelnym. 27-letnia kobieta, która zmarła, była w stanie ciężkim. Łącznie w naszym kraju jest już 378 osób, u których stwierdzono chorobę COVID-19. Jak dotąd przebadano 11 169 próbek, kwarantanną objętych jest 76 764 osób, a liczba hospitalizowanych pacjentów wynosi 871. Najświeższe dane o zarażeniach w kraju można na bieżąco śledzić za pomocą specjalnej mapy.

Koronawirus na świecie. Włochy przegoniły Chiny

Podczas gdy Chiny coraz lepiej radzą sobie z powstrzymaniem niebezpiecznego wirusa, Włosi notują kolejne fatalne wyniki. Na Półwyspie Apenińskim oficjalnie potwierdzono największą liczbę zgonów spośród wszystkich krajów dotkniętych pandemią. W Italii zmarło już 3 405 osób, w Chinach 3 132, a w Iranie 1 284. Na dalszych miejscach znajdują się: Hiszpania (833), Francja (372) oraz Wielka Brytania (137). Łączna liczba zgonów na świecie wynosi obecnie 10 030.

Obraz
© Materiał prasowy

Na świecie dotkniętych wirusem jest już 244 523 osób. Najwięcej potwierdzonych przypadków jest w Chinach (81 199). Na kolejnych miejscach znajdują się Włochy (41 035) oraz Iran (18 407).

Interaktywną mapę zarażeń na świecie można śledzić pod tym linkiem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)